Argentyna i jej zwyczaje

Już jakiś czas temu wspominaliśmy o urokach Argentyny. Kraj ten rozświetlany przez promienie południowego słońca, emanuje egzotyką i pozytywną energią. Tutejsi ludzie są otwarci, sympatyczni i chętnie pomagają zarówno rodakom, jak i turystom. Cechuje ich duża gościnność, a stereotyp Argentyńczyka jako wywyższającego się snoba jest zdecydowanie przekoloryzowany, jednak źdźbło prawdy w nim jest. Naród ten czuje się silniej związany z Europą i jej kulturą niż inni obywatele Ameryki Łacińskiej.

tango-935221_1280

Choć dla Europejczyka witanie się przez pocałunek w policzek z każdym znajomym (a nawet nieznajomym) bez względu na płeć, wiek i okoliczności – mógłby wydać się nie na miejscu, w tym kraju jest to zwyczaj zupełnie normalny. Co ciekawe nawet policjanci na służbie nie szczędzą sobie takich czułości.

tango-108483_1280Turystki muszą się przygotować na nieustanne zaczepki mężczyzn. Cmokanie, gwizdanie czy wołanie w stylu „Hola Linda!” –„Cześć ślicznotko!” jest tu na porządku dziennym. W takich sytuacjach najlepiej w ogóle nie reagować. Kolejna rada dla pań, to ostrożne łapanie kontaktu wzrokowego z mężczyznami. Zwłaszcza tam, gdzie tańczy się tango. Jeśli nie jest to Twoja mocna strona i chcesz wyłącznie przyglądać się tej sztuce – lepiej nie wpatruj się żadnemu przystojniakowi w oczy. Odczyta to, jako zaproszenie do tańca. Rodzina i wspólne spędzanie czasu z krewnymi są dla Argentyńczyków bardzo ważne. Większość z nich co niedzielę, będącą dniem wolnym od pracy, spotyka się na wspólnym grillu. Powszechnie spotkać można rodziny dwu-trzypokoleniowe, które dzielą miedzy siebie jeden dom. Kolację jedzą dość późno – około 21, a podwieczorek kończy się najczęściej około północy. Życie nocne kwitnie tu przez cały rok i wiele barów czy klubów otwartych jest nawet do 6 rano. Tym, którzy preferują nocny tryb życia, wycieczki do Argentyny na pewno przypadną do gustu.

argentina-178110_1280

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*