Barbadoskie plaże marzeń

W Polsce coraz chłodniej, nawet gdzieniegdzie można spotkać śnieg, ale czy wszędzie tak musi być? Nic bardziej mylnego! Tym razem pod lupę bierzemy… Barbados!

Jest to jedna z wysp położona na Oceanie Atlantyckim, która zalicza się do Wysp Karaibskich. Jak nie trudno się domyślić, panuje tu tropikalny klimat i występują dwie pory roku – sucha i deszczowa. W tej pierwszej, trwającej od grudnia do maja, średnie temperatury w ciągu dnia oscylują w granicach 27 stopni. W tym okresie wyspa jest oblegana przez turystów, których przyciąga nie tylko piękna pogoda. Barbadoskie wybrzeże jest wypełnione drobniutkim, jasnym piaskiem i otoczone przez lazurowe oceaniczne wody. Ponadto w okolicach wyspy znajduje się mnóstwo bajecznych raf koralowych, które zapierają dech w piersiach podczas nurkowania.

p

Wyspa jest dość bezpieczna, choć oczywiście wskazana jest ostrożność. Przede wszystkim nie warto nosić ze sobą dużych kwot pieniędzy, ani nie spacerować nocą po pustych plażach czy miasteczkach. Wizy dla obywateli naszego kraju nie są wymagane, pod trzema warunkami:

– podróż ma cel turystyczny;
– ważność paszportu wynosi minimum 6 miesięcy od przyjazdu na Barbados;
– czas pobytu nie przekroczy 28 dni.

W pozostałych przypadkach należy zaopatrzyć się w wizę. Koszt wizy upoważniającej, do jednokrotnego przekroczenia granicy wynosi 25 USD, a wariantu z wielokrotnym wyjazdem i wjazdem do kraju – 30 USD. Po przylocie na wyspę może być konieczne okazanie biletu powrotnego.

barbados-956837_1280

Wyspa jest malutka, jednakże infrastruktura jest tu dobrze rozwinięta, dzięki której wycieczki objazdowe są bardzo przyjemne. Bez problemu można wypożyczyć tu samochód, jak również skorzystać z autobusów. Trzeba jednak pamiętać, że obowiązuje tu ruch lewostronny i przed ruszeniem samochodem, należy nabyć lokalne prawo jazdy. Wydawane jest po okazaniu polskiego lub międzynarodowego prawa jazdy i uiszczeniu opłaty w wysokości 50 USD. W stolicy – Bridgetown – mieści się duży port morski, często odwiedzany przez statki turystyczne.

Jako ciekawostkę dodamy, że z Barbadosu pochodzi słynna piosenkarka Rihanna, która od rządu dostała piękną posiadłość na wyspie. Co ciekawe od 2008 roku obowiązuje nowe święto państwowe – Dzień Rihanny – będące dniem wolnym od pracy.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*