Bezpieczeństwo cennych przedmiotów w pokoju hotelowym

Na wakacjach oprócz dobrej zabawy i odpoczynku, bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Nie mamy tu jednak na myśli wyłącznie bezpieczeństwa uczestników wycieczki, ale również ich rzeczy osobistych. Wybierając się w podróż bliższą czy dalszą, każdy z nas bierze ze sobą telefon, aparat fotograficzny, dokumenty, pieniądze, niekiedy także drogocenną biżuterię czy zegarek i wiele innych. Jak uniknąć ich zgubienia lub kradzieży?

treasure-chest-619762_1280

Oczywiście najłatwiej byłoby zostawić je w swoim własnym domu, jednak nie sposób wyobrazić sobie wczasy bez dokumentów osobistych, gotówki czy karty płatniczej. Jedną z możliwości są sejfy, które znajdują się w większości pokoi hotelowych. W tych o wyższym standardzie, korzystanie ze skrytek, nie powinno wiązać się z dodatkowymi opłatami. Sejfy hotelowe są zamykane najczęściej na zamek szyfrowy, którego kod należy ustawić i zapamiętać przed pierwszym zamknięciem. Pozawala to mieć pewność, że nikt inny nie będzie miał dostępu do naszych rzeczy. Jeśli pokoje nie są wyposażone w sejfy, warto zapytać w recepcji o przechowalnie cennych przedmiotów. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko kradzieży czy zagubienia kosztowności.

Nawet zostawiając je w sejfie, powinno się pamiętać o wszelkich środkach ostrożności. Przede wszystkim należy dokładnie zamknąć skrytkę i pilnować kodu lub klucza do niej. Równie ważne jest zamykanie drzwi od pokoju. Kolejna sprawa, to nieprzechowywanie wszystkich pieniędzy w jednym miejscu ani przy sobie. Warto bowiem rozlokować je w kilku zakamarkach. W przeciwnym razie jeśli zgubimy portfel lub zostanie on nam skradziony – zostajemy zupełnie bez gotówki.

Szczególną uwagę należy poświęcać dokumentom tożsamości. Jeśli gdzieś zapodzieje się dowód osobisty lub paszport, będziemy zmuszeni do tego, by udać się do polskich placówek dyplomatycznych i przedstawiać problem. Wydanie nowych dokumentów może przedłużyć wakacje nawet o kilka tygodni, a niestety nie każdy może sobie na to pozwolić.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*