Bułgaria – to nie tylko Złote Piaski i Słoneczny Brzeg

Bułgaria jest bardzo często wybieranym kierunkiem podróży przez turystów. Takie zainteresowanie, nie tylko wśród naszych rodaków, zawdzięcza przede wszystkim stosunkowo niskim kosztom wczasów, a jednocześnie pięknym widokom, jakie oferuje. Infrastruktura hotelowa dla bardzo wymagającego klienta może nie zachwycać ale bułgarska Turystyka rozwija się i w ofercie biur podróży możemy znaleźć wycieczki w odnowionych lub nowych obiektach hotelowych.  Bułgarskie kurorty turystyczne przyciągają m.in. szerokimi pięknymi plażami, dobrym tanim jedzeniem w restauracjach na mieście i rozrywką do białego rana. Kierunek często niedoceniany dlatego postaramy się przekonać Was na wczasy w Bułgarii.

7432401826_69743a1883_k

Warunki klimatyczne

Kraj ten sąsiaduje od strony południowej z Turcją i Grecją, od zachodniej z Macedonią i Serbią, natomiast od północy – z Rumunią. Znając mniej więcej jej położenie nie trudno się domyślić, iż warunki atmosferyczne są dość zróżnicowane. Północna część Bułgarii charakteryzuje się klimatem umiarkowanym, ciepłym i suchym. Na południu dominuje klimat kontynentalny z dużymi amplitudami rocznymi temperatur, natomiast bliżej morza panuje klimat podzwrotnikowy, zapewniający większą wilgotność.

Krajobraz

Widoki, których możemy się spodziewać odwiedzając Bułgarię są bardzo zróżnicowane. W zależności od regionu, można natknąć się tam na wspaniałą, wielobarwną roślinność i cudowne piaszczyste plaże. Z drugiej jednak strony nie braknie też miast obfitych w stare, postkomunistyczne budynki czy górskich szlaków turystycznych. Wszystko ma jednak swój niepowtarzalny urok. Obierając ów kraj, za cel swojej podróży, warto poznać go z każdej strony. Odcinając się nieco od przybrzeżnych rozrywek, nie powinno umknąć naszej uwadze zwiedzenie bułgarskich miejscowości. Jedną z nich jest Nesebyr – zabytkowe miasteczko, którego symbolem jest drewniany wiatrak. Mieści się przy ulicy prowadzącej na ten półwysep. Warto tutaj wspomnieć, iż Nesebyr znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Bułgaria jest pięknym krajem, który kryje w sobie wiele tajemnic. Więcej na jej temat znajdziecie w jednym z kolejnych artykułów na naszym blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*