Jak dzieci wspominają kolonie Juventur?

Odpowiednio zorganizowana kolonia może być dla dziecka niezapomnianym przeżyciem, dlatego warto zapewnić naszej pociesze możliwość skorzystania z takiego wypoczynku. Nie bez powodu kolonijne wspomnienia wywołują uśmiech nawet na twarzy dorosłych osób. Dzieci zapisują w swojej pamięci wszystko to, co w pewien sposób wpłynęło na ich emocje. Często są to wspomnienia dotyczące grupy rówieśników, a niekiedy odnoszą się one do walorów turystycznych danego regionu.

holiday-1419770_1280

Nowe przyjaźnie i zabawy w gronie rówieśników

Dla każdego dziecka kolonie wiążą się przede wszystkim z przebywaniem w gronie rówieśników. Możliwość poznania nowych osób nierzadko owocuje przyjaźniami na całe życie. Nic dziwnego, że po powrocie z koloni pociecha często wspomina swoich kolegów i koleżanki, którzy dodatkowo kojarzą jej się z beztroskim wakacyjnym wypoczynkiem. Warto podkreślić, że szczególnie dla nieśmiałych dzieci nowo zawarte znajomości są niezwykle ważne. Często dzięki kolonijnym wyjazdom maluch zyskuje pewność siebie, co owocuje lepszymi relacjami z rówieśnikami w szkole. Ponadto, w dziecięcych wspomnieniach zapisują się także opiekunowie grupy. Większość maluchów bardzo ciepło mówi o swoich kolonijnych nauczycielach, którzy nierzadko zainspirowali je do poszerzenia dotychczasowych zainteresowań.

Uroki aktywnego wypoczynku

Nie da się ukryć, że kolonie dla dzieci są świetnym pretekstem do zapewnienia młodemu człowiekowi aktywnego wypoczynku. Nic dziwnego, że po powrocie pociecha często wspomina przyjemne chwile spędzone na basenie, na korcie tenisowym czy na zajęciach z jeździectwa. Z tego względu warto wziąć pod uwagę wyjazdy tematyczne, w których priorytetem byłoby uprawianie konkretnej dyscypliny sportu. Oczywiście jest to propozycja wyłącznie dla aktywnych dzieci, preferujących tę formę rozrywki. Kolonie często rozbudzają wśród uczestników inwencję twórczą. Nic dziwnego, że po powrocie maluchy chętnie wspominają o artystycznych zajęciach – tym bardziej, jeśli zostały one zwieńczone uzyskaniem dyplomu lub pucharu.

beach-1503341_1280

Niezapomniane miejsca…

W dziecięcych wspomnieniach jest także miejsce na walory krajobrazowe danego regionu. Maluchy szczególnie często zapamiętują monumentalne obiekty architektoniczne, które zawsze robią na nich ogromne wrażenie. Jeśli wyjazd kolonijny ma charakter agroturystyczny, dodatkowym atutem jest możliwość poznania hodowlanych zwierząt oraz regionalnych zwyczajów. Dla każdego dziecka najważniejsze są te atrakcje, których doświadcza po raz pierwszy w życiu. Dla starszych pociech szczególnie interesujący okaże się wyjazd poza granicę kraju – tym bardziej, jeśli młody turysta po raz pierwszy uczestniczy w zagranicznej wycieczce.

Wyjazdy kolonijne wiążą się z różnymi przyjemnymi wspomnieniami, które utwierdzają malucha w przekonaniu, jak wiele atrakcji niesie za sobą wycieczka w gronie rówieśników, z dala od rodziców. Warto dodać, że dla niektórych dzieci szczególnie ważne jest uzyskanie przekonania o własnej samodzielności, co pozytywnie wpływa chociażby na poczucie pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*