Dziwne zwyczaje w różnych zakamarkach świata cz. 2

Jak już ostatnio wspominaliśmy, każdy kraj ma swoje obyczaje i wybierając się za granicę warto o nich opamiętać. W przeciwnym razie można z łatwością wpakować się w zakłopotanie lub urazić tubylców. Dziś przedstawiamy ciąg dalszy niecodziennych dla Polaków zwyczajów.

girls-440040_1280

Spóźnialstwo dla Amerykanów jest rzeczą zupełnie normalną, zwłaszcza jeśli chodzi o przyjęcia. W tym kraju nikogo nie dziwi takie zachowanie, wręcz jest to pozytywnie postrzegane. Z kolei przybycie punktualnie mogłoby być odebrane jako niegrzeczne. W Polsce zazwyczaj staramy się być równo o czasie, a nawet i trochę przed umówioną godziną. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, bo wśród rodowitych mieszkańców naszego kraju, też znajdą się „Amerykanie”. 😉 Inną kwestią, która charakteryzuje mieszkańców wspomnianego kontynentu jest głośny śmiech. Zarówno we własnym domu, jak i miejscach publicznych jest to dla nich rzecz zupełnie normalna. Dla Polaków, zwłaszcza starszej daty jest to rzecz niemalże nie do pomyślenia i może zostać uznane za zupełny brak taktu i kultury osobistej.

W Niemczech natomiast nie ustępuje się miejsca starszym w komunikacji miejskiej. Jest to zupełnie normalne. Niektórzy mogą nawet odebrać taką propozycję niczym zniewagę. Być może Niemcy czują się wiecznie młodzi? U nas jest to zwyczaj wciąż praktykowany i większość osób starszych jest wdzięczna za taką propozycję. Będąc u naszych zachodnich sąsiadów na wczasach, warto mieć to na uwadze, by uniknąć zaskoczenia.

Lecąc do Brazylii, bądź przygotowany na propozycję wzięcia prysznica w gościach. Nie zdając sobie sprawy z faktu, że tamtejsi mieszkańcy uwielbiają brać prysznic i robią to nawet kilka razy dziennie, taka propozycja z ust dopiero co poznanego gospodarza, może wydać się co najmniej dziwna. Nie wprawiaj się jednak w zakłopotanie, bo nie ma on nic złego na myśli. Biorąc pod uwagę klimat Brazylii, takie odświeżenie jest wyjątkowo przyjemne o każdej porze, a dla Brazylijczyków jest to najczęściej pierwsza rzecz, którą robią po powrocie do domu.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*