Egipt na każdą porę roku

Egipt wciąż jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez polskich turystów. Wpływ na to ma bez wątpienia pogoda, która jest atrakcyjna przez cały rok. Stosunkowo łatwo jest też trafić na wycieczkę do Egiptu last minute all inclusive. Niekiedy wymaga to wyjazdu z dnia na dzień, ale przynajmniej nie trzeba się martwić o pogodę.

imagesEgipt niemal w całości leży w strefie klimatu zwrotnikowego i bardzo suchego. Warto pamiętać o tym, że temperatura w dużej mierze zależna jest od regionu. W Górnym Egipcie, w Kairze i na terenach pustynnych jest wyższa, z kolei na wybrzeżu Morza Śródziemnego zwykle nieco niższa. Średnia temperatura nigdy nie spada poniżej pułapu 20 stopni Celsjusza. Decyzja o wyborze najbardziej dogodnego terminu wakacji powinna zależeć od tego, jak planujemy spędzać czas.

Jeżeli naszym głównym celem jest opalanie się na plaży i wylegiwanie na leżaku przy basenie, najlepszym okresem na wyjazd będą miesiące letnie od maja do września. Osoby, które wolą zwiedzać, chętniej wybierają miesiące poza sezonem wakacyjnym. Jednak tak naprawdę nie ma na to żadnej reguły, ponieważ Egipt jest atrakcyjnym miejscem przez cały rok. Od grudnia do lutego w ciągu dnia jest ciepło, jednak w nocy temperatura spada i dość szybko robi się ciemno. Temperatura wody może obniżyć się poniżej 20 stopni C. Nie przeszkadza to jednak w opalaniu się w ciągu dnia, dzięki specjalnym parawanom chroniącymi przed upałem. Sprawiają one, że pogoda cały czas wydaje się doskonała.

Egipt jest krajem zróżnicowanym klimatycznie i można w nim znaleźć rodzaje klimatu. Nie trzeba się jednak obawiać, że spotka nas przykra niespodzianka. Pogoda znajduje się na stabilnym poziomie. Deszcz zdarza się niezwykle rzadko, jeśli już to głównie na wybrzeżu. Wszystkie duże ośrodki turystyczne są doskonale przygotowane na przyjęcie turystów przez cały rok.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*