Egzotyczna Tajlandia

Cała Azja jest bardzo zróżnicowana właściwie pod każdym względem. Równie kolorowe jest państwo znajdujące się w południowo-wschodniej części tego kontynentu, a mianowicie… Tajlandia! Dominują tu barwy czerwono-zielone wraz ze szczyptą złota. Tak wyglądają dachy świątyń, wokół których często można spotkać spacerujących mnichów. Na rzekach nie brakuje łodzi, przepełnionych apetycznymi warzywami, owocami i aromatycznymi przyprawami.

wat-phra-that-choeng-chum-1193574_1280

Do Tajlandii wybiera się wielu backpackerów, ponieważ jest ona naprawdę tania. Ponadto pozawala skosztować egzotyki i dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć. Właściwie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można tu bowiem obcować w dżungli z dziką naturą, a także bawić się w centrach kolorowych miast, tętniących życiem do białego rana. Nie brakuje tu również przepięknych, tropikalnych plaż i wysepek, choć tych dziewiczych jest coraz mniej. Kraj ten słynie również z tajskiego boksu i tajskiego masażu oraz wielu świątyń, skrytych w leśnych zakątkach. W Tajlandii możesz również zwiedzić niedostępne rejony siedząc na grzbiecie słonia lub wybrać się na przejażdżkę ze zwariowanym rikszarzem.

boats-854450_1280

Panuje tu duża wolność i swoboda. Każdy ma prawo do innego wyznania i nie ma tu konfliktów na tle religijnym. W Tajlandii można nawet 3 razy do roku witać nowy rok – tajski, chiński i ten, który świętowany jest w większości państw na świecie. Co ważniejsze państwem tym rządzi król, będący oczkiem w głowie obywateli i otaczany bezwarunkową miłością.

Wizy do Tajlandii nie są konieczne pod warunkiem, że pobyt na terenie kraju nie trwa dłużej niż 15 dni. Wówczas można spotkać się z nieprzyjemnościami. Co niektórzy decydują się w ciągu tych 15 dni przekroczyć granicę i udać na jeden dzień do Malezji lub Kambodży. W ten sposób można rozpocząć okres pobytu ponownie, jednak bezpieczniej jest zdobyć wizę, jeśli przewiduje się spędzić w Tajlandii więcej czasu, ponieważ nie na każdym przejściu granicznym istnieje taka możliwość.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

1 komentarz

  1. Chciałabym jechać do Tajlandii, ale tam jest takie rygorystyczne prawo, również dla obcokrajowców, ktoś coś Ci podrzuci a później kończyć w wiezieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*