Gdzie jechać na wakacje w październiku

Pogoda w Polsce coraz bardziej jesienna. Czyżby tegoroczne lato odeszło na dobre? Obawiamy się, że jest to niestety wysoce prawdopodobne. Dla tych, którzy już tęsknią za promieniami słońca, przygotowaliśmy kolejną turystyczną propozycję, wartą odwiedzenia o tej porze roku.

Tym razem pod lupę bierzemy niezwykle urokliwy zakątek Portugalii, a mianowicie… Algarve. Jest on oddzielony od pozostałej części Portugalii pasmem górskim, dzięki czemu można tu znaleźć tak wiele romantycznych i niemal dziewiczych zatoczek. Plaże na tym wybrzeżu są piaszczyste i ciągną się kilometrami. Jako iż jest to najbardziej wysunięty na południe region Portugalii, pogoda dopisuje tu przez cały roku. Latem termometry pokazują temperatury około 30 stopni Celsjusza, a zimą między 15 a 20 stopni.

sea-208675_1280

Dlaczego jeszcze warto wybrać Algarve?

W tych okolicach można znaleźć dość nietuzinkową architekturę oraz zwyczaje typowe dla Maurów. To oni w dużej mierze przyczynili się do rozwoju tego regionu, gdy przybyli z północnej Afryki. Co więcej przywieźli ze sobą migdałowce i pomarańcze.

Szczególnie godne polecenia jest Faro, czyli miasto stołecznego tego regionu. Jego charakterystyczne miejsca to przecudna starówka, dzwonnica z której szczytu można podziwiać całe miasto oraz mury obronne wraz z bramami miejskimi, okalające miasto. Dla miłośników mocnych wrażeń, oprócz wielu okazji do uprawiania sportów wodnych, polecamy barokową świątynię Igreja do Carmo. Znajdziecie w niej Kaplicę Kości, która jest wyłożona prawdziwymi kośćmi, znalezionymi na cmentarzu nieopodal świątyni. Na uwagę zasługuje ponadto Muzeum Morskie. Można tam podziwiać modele statków, jakimi portugalscy żeglarze podbijali świat w XV i XVI wieku. Podczas wycieczki po Algarve warto odwiedzić także przylądek św. Wincentego. Jest to najbardziej wysunięta na południe część Portugalii, często nazywana też końcem świata. Nie da się jednak ukryć, że widok z klifu sięgającego 60 m wysokości naprawdę zapiera dech w piersiach.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*