Gdzie jechać na wakacje we wrześniu?

Kilka dni temu zaczął się wrzesień, a wraz z nim rok szkolny. Nastał mimowolnie i nikogo nie pytał o zdanie. Cóż… taki jest urok czasu. Choć dzieci i młodzież siedzą już w ławkach szkolnych, co niektórzy wciąż mają przed sobą tegoroczne wakacje. Co prawda we wrześniu dni w Polsce stają się coraz chłodniejsze, ale nie powiedziane, że wycieczki dla firm lub indywidualne są już zakazane! Przecież nie wszyscy przepadają za upałami. :)

sea-1205023_1280

Jednym z miast, które pomimo zbliżającej się jesieni, jest warte odwiedzenia to Malaga. Znajduje się ona w Hiszpanii i jest stolicą regionu Costa del Sol. To niewątpliwie jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych, a przy tym najcieplejszy obszar w kraju. Statystycznie w ciągu roku jest tu 300 słonecznych dni, a średnia temperatura we wrześniu wynosi ok. 25 stopni Celsjusza. Czyż to nie doskonałe miejsce? O tej porze roku można uniknąć upałów, ale pogoda wciąż dopisuje i sprzyja zarówno zwiedzaniu, jak i wylegiwaniu się na plaży.

W Maladze nie sposób się nudzić, ponieważ w tym mieście niczego nie powinno zabraknąć turyście. Bogata baza noclegowa, wyborne restauracje z owocami morza (i nie tylko), szerokie bulwary, urokliwe palmy, a przy tym wiele atrakcji. Oprócz wielu pól golfowych, kortów tenisowych czy wypożyczalni sprzętu wodnego, na szczególną uwagę zasługują gaje oliwne, sady bananowe i pomarańczowe oraz plantacje – trzciny cukrowej, bawełny czy rodzynek.

sea-1283651_1280

Ale to jeszcze nie wszystko! Nie sposób przecież nie wspomnieć o niezwykłej architekturze i zabytkach. Malaga jest rodzinnym miastem Pablo Picassa i Antonio Banderasa. Od kilku lat jest tu czynne muzeum ww. malarza, gdzie można podziwiać jego dzieła, które powstawały już od najmłodszych lat. Godne uwagi są ponadto ruiny fortecy Alcazaba, powstałej w IX w., obecnie będące budynkiem muzeum archeologicznego czy też zamek Gibralfaro, wraz z twierdzą i otaczającymi murami obronnymi. Dziś jest to hotel Parador, z którego rozpościera się wspaniała panorama miasta.

Jeśli tegoroczne wakacje masz nadal przed sobą… Hiszpania last minute all inclusive to doskonały wybór!

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*