Gdzie na kitesurfing?

Kitesurfing cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów sportów wodnych. Nie da się ukryć, że jest to jedna z przyjemniejszych propozycji na spędzanie aktywnego wypoczynku. Warto podkreślić, że wbrew pozorom nauka kitesurfingu nie jest trudna. Niegasnące zainteresowanie tym sportem sprawia, że z roku na rok powstaje coraz więcej profesjonalnych szkółek. Wszyscy sympatycy kitesurfingu powinni zapoznać się z najlepszymi miejscami do jego uprawiania, w których można liczyć na doskonałe warunki pogodowe.

Europejskie kurorty dla amatorów kitesurfingu

Wakacje z kitesurfingiem muszą uwzględniać odpowiednie warunki klimatyczne. Ten specyficzny sport wodny wymaga odpowiednio silnego wiatru oraz stosunkowo płytkiej przestrzeni wody. Doskonałym wyborem są tak zwane spoty, czyli zatoki o optymalnych warunkach pogodowych. Pod tym kątem strzałem w dziesiątkę jest Cypr oraz Rodos. Na obu wyspach można liczyć na dość silne podmuchy wiatru i rzadkie opady. W tych regionach od lat działa sporo profesjonalnych szkółek kitesurfingu, które szkolą zarówno osoby z doświadczeniem, jak i całkowitych amatorów. Ze sportami wodnymi związana jest także Hiszpania. Sympatycy kitesurfingu szczególnie upodobali sobie Tarifę, w której można liczyć na idealne podmuchy wiatru.

cyprus-1131050_1920

Egipt, czyli mekka kitesurfingu

Jeśli ktoś jest zainteresowany aktywnym wypoczynkiem w Afryce, doskonałym wyborem okaże się Egipt. Na wakacje z kitesurfingiem można liczyć w takich regionach, jak Dahab, Nabaq czy Soma Bay. Wycieczka do Egiptu to gwarancja wymarzonych warunków pogodowych, które zadowolą również bardziej doświadczonych sportowców. Warto podkreślić, że dzięki wspaniale rozbudowanej bazie noclegowej zorganizowanie takiego wyjazdu jest banalnie prostym zadaniem, a profesjonalne biuro podróży może zapewnić wypoczynek na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dodatkowym atutem są walory krajobrazowe egipskich spotów, obok których żaden turysta nie przejdzie obojętnie.

Kitesurfing w karaibskim klimacie

Sympatycy sportów wodnych mogą skusić się także na karaibskie wakacje. Pod kątem kitesurfingu na szczególne wyróżnienie zasługuje nieduża wenezuelska wyspa położona na Morzu Karaibskim – Coche. Co roku jest ona odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata, dla których sporty wodne są najprzyjemniejszą formą wypoczynku. Specyficzne położenie wyspy gwarantuje optymalne warunki pogodowe, także pod kątem odpowiednich wiatrów. Należy zaznaczyć, że Coche cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród bardziej doświadczonych kitesurferów – ten uroczy zakątek podbił serca wielu profesjonalnych sportowców.

Warto skusić się na wakacje z kitesurfingiem, aby przekonać się, że aktywny wypoczynek może być naprawdę bardzo przyjemny. Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z tą dyscypliną powinny postawić na europejskie lub egipskie kurorty, w których znajduje się wiele profesjonalnych szkółek kitesurfingu. Z kolei dla doświadczonych sportowców strzałem w dziesiątkę okażą się karaibskie spoty, między innymi w regionie wyspy Coche.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*