Gorący klimat Brazylii

Brazylia to kraj pełen słońca, kolorów i oczywiście słynnego na cały świat karnawału w Rio de Janeiro. Charakteryzuje się dość dużym zróżnicowaniem zarówno klimatycznym, jak i przyrodniczym. Ponad połowa tego terytorium składa się z pasm górskich i w większości z nich panuje klimat podrównikowy. Natomiast wybierając się na Nizinę Amazonki, spotkamy się z klimatem jest równikowym. W Brazylii nie można w zasadzie wyróżnić pór roku, gdyż najzwyczajniej dominuje pora sucha i deszczowa. Jedynie na południu kraju pogoda jest bardziej zmienna.

beach-667969_1280

Najwyższe temperatury w tym kraju panują od grudnia do lutego i sięgają średnio 40 stopni Celsjusza. W tym okresie jest również najmniejsza ilość opadów, ale znacznie wyższe ceny i większe tłumy na ulicach. Wszystko to za sprawą tego, że w grudniu zaczynają się wakacje Brazylijczyków. Co więcej w tym okresie odbywa się również wspomniany karnawał, a wówczas nie ma w ogóle gdzie się podziać. Jednak chcąc zobaczyć to niezwykłe widowisko na żywo, trzeba się na to przygotować. Między czerwcem a sierpniem najlepiej zwiedzać środkowo-zachodni rejon kraju, ponieważ wówczas panuje tam pora sucha. Jednocześnie na wybrzeże i północy Brazylii ilość opadów jest dość duża, a z kolei temperatury na południu są znacznie niższe.

rio-de-janeiro-649790_1280

Najlepszą porą na tanie wycieczki po Brazylii są miesiące mniej więcej od marca do maja lub czerwca, ponieważ ceny oraz temperatury są niższe. Nie jest to bowiem główny sezon, więc miasta nie są aż tak przepełnione turystami.

Już niebawem przygotujemy dla Was wiele przydatnych informacji turystycznych, które z pewnością Wam się przydadzą, jeśli wybieracie się w podróż do Brazylii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*