Jak zorganizować wyjazd firmowy?

Dziś słów kilka o wyjazdach dla grup zorganizowanych. Dowiecie się o ich zaletach i powodach, dla których z całą pewnością warto je organizować. Przede wszystkim należy wspomnieć o ich ogromnej wartości jako sile motywacyjnej. Nie ma lepszego sposobu na poprawę skuteczności wykonywanych obowiązków pracownika niż docenienie jego wysiłków oraz właściwe ich nagradzanie. Zagraniczny wyjazd motywacyjny to narzędzie, po które coraz częściej sięgają firmy. Budują tym samym pełną energii, efektywną i lojalną drużynę. Celem nadrzędnym takich wyjazdów jest zatem motywowanie pracowników oraz klientów do współpracy. Cechuje je dobór niepowtarzalnych i interesujących miejsc turystycznych, sprawdzonych hoteli oraz specjalnie przygotowanego programu dla grupy. Podczas wycieczki jej uczestnicy często biorą udział w wielu atrakcjach kulinarnych (degustacje regionalnego jedzenia i wina), kulturalnych, sportowych czy turystycznych (zwiedzanie miejsc historycznych i podziwianie przepięknych krajobrazów). Często podczas takich wycieczek dla firm łączy się zarówno pracę (wybieramy wówczas hotele all inclusive z dostępem do bazy szkoleniowej, które posiadają w pełni wyposażone sale konferencyjne na prezentację i seminaria) oraz odpoczynek (w przerwach organizowane są wyjazdy po okolicy).

Businessman dreaming about his holidays

Jakie miejsca i rodzaje wyjazdów najczęściej wybierane są przez firmy?

Poza często wybieranym pobytemw górach i nad morzem w Polsce, możliwości jest naprawdę wiele. Grupy najchętniej jednak wyjeżdżają na wycieczki do ciepłych krajów, takich jak na przykład Egipt, Tunezja czy kierunki egzotyczne tj. Dominikana, Meksyk, Dubaj czy Kenia (głównie zimą). Wyspy Kanaryjskie sprawdzają się przez cały rok, a Turcja i Grecja przeważnie latem. Coraz bardziej popularne stają się tygodniowe wycieczkowe rejsy statkiem po Karaibach oraz wycieczki objazdowe do Chorwacji i Włoch (zwiedzanie + wypoczynek). Wyjazdy dla grupy VIPów to musi być coś naprawdę wyjątkowego jak relaks w ekskluzywnym hotelu 5* lub niestandardowy, specjalnie przygotowany program zwiedzania z zaskakującymi atrakcjami.

Korzyści wynikające ze wspólnych wyjazdów

Nie bez znaczenia jest również duża rola integracyjna wyjazdów grupowych. W innym niż biznes otoczeniu, ludzie stają się bardziej otwarci, szczerzy, poznają się z szerszej perspektywy. Spędzają ze sobą więcej czasu, co pozwala na łamanie niewidocznych barier i polepszenie komunikacji pomiędzy ludźmi, a w konsekwencji usprawnia się efektywność i produktywność. Niezwykle istotne jest tutaj budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich. Miła, swobodniejsza atmosfera, piękne widoki czy ciekawe miejsca turystyczne wpływają niezwykle korzystnie na samopoczucie. Istnieje ogromna szansa, że po powrocie z wyjazdu owe wzmocnione relacje przeniosą się do miejsca pracy na stałe i dadzą wymierne efekty.

Jak zorganizować wyjazd firmowy?

Jeśli powierzymy organizację naszego wyjazdu profesjonalnym firmom, które mają duże doświadczenie w podobnej działalności (na przykład Planujemywakacje.pl) to unikniemy prawdopodobieństwa wystąpienia niepożądanych sytuacji. Specjaliści do spraw grup zorganizowanych mogą przygotować indywidualną ofertę i spełnić praktycznie każde nawet najbardziej niestandardowe wymagania. Nieważne czy będzie to wycieczka zagraniczna czy krajowa, dla dużej grupy 160 osób czy też dla nieco mniejszej 25 osób, autokarowa czy samolotowa, nie ważne czy potrzebne będą wizy turystyczne, bo tym wszystkim zajmie się biuro podróży. Organizatorzy (biuro podróży) muszą tylko dysponować podstawowymi informacjami na temat preferencji tego wyjazdu. Przede wszystkim, liczbę osób oraz dokąd grupa pragnie się udać, a nawet jeśli nie ma sprecyzowanego dokładnie wymarzonego kierunku, to nic nie szkodzi, specjaliści przedstawią najciekawsze propozycje do wyboru. Poza tym ważne są oczekiwania zleceniodawcy co do rodzaju wyżywienia, czasu i terminu pobytu oraz standardu hotelu. Dobrze byłoby również podać przewidywany budżet, a także wszelkie inne, dodatkowe życzenia. Dzięki takim informacjom można idealnie dostosować ofertę pod wszystkie wymagania klienta. Dobrze zorganizowana wycieczka daje gwarancję najlepszych wspomnień, do których później wracamy podczas rozmów.

Ciekawa alternatywa

Innym rozwiązaniem aby wysłać klienta lub pracownika w wymarzoną podróż są vouchery na wakacje, bony turystyczne, czyli specjalne czeki-dokumenty umożliwiające realizację określonych świadczeń, które są już na nich wymienione i wcześniej opłacone. Vouchery turystyczne są także znakomitym i uniwersalnym pomysłem na prezent. Pasują na każdą okazję, nieważne czy są to urodziny, rocznica ślubu czy święta Bożego Narodzenia. Z pewnością ucieszą każdego. Mogą być zatem wykorzystane zarówno jako podarunki dla najbliższych, jak i znaleźć zastosowanie w biznesie, nie tylko dla najlepszych pracowników, ale także dla kontrahentów, w podziękowaniu za owocną współpracę. Oczywistym jest, iż podróże dostarczają wszystkim niesamowitej energii. A kiedy dostajemy podróż w prezencie nasza energia rośnie.

Wyjazdy grupowe, czy to się opłaca?

Podsumowując wszystkie aspekty dotyczące turystyki dla grup zorganizowanych, wynika z tego, że w wysokim stopniu wpływają one na podniesienie wydajności pracy ludzi oraz zysków firmy. Ta niewielka w zasadzie inwestycja, zwraca się zawsze wielokrotnie. Pomysł na wycieczkę firmową to prawdopodobnie jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie efektywności przedsiębiorstw.

1 komentarz

  1. A co sądzicie o wyjazdach motywacyjnych? Czyli firma organizuje super wyjazd (np. Monaco czy inne magiczne miejsce) dla wybranych najlepszych pracowników, żeby pokazać innym, że warto się starać :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*