Kolonie – idealne wakacje dla dzieci

Kolonia to idealny wyjazd dla Waszego dziecka, możliwość przeżycia niezapomnianej przygody, nawiązania przyjaźni i zobaczenia nowych miejsc. Dziecko na tego typu wyjeździe wiele skorzysta. Uczy się przede wszystkim samodzielności i odwagi. Do tego szkoli umiejętności interpersonalne i kształtuje swój charakter: sprawdza siebie, musi samo sobie radzić w nowym otoczeniu i zaadoptować się do nowej sytuacji. Dziecko musi samo się ubrać, umyć, pilnować swoich rzeczy, zadbać o siebie. Taki wyjazd dziecka na kolonie może przynieść wiele korzyści zarówno dziecku, jak i rodzicom, oczywiście pod warunkiem, że ono w ogóle chce wyjechać.

Do samodzielnego wyjazdu gotowe są dzieci już w wieku 6-8 lat. Ta granica nie jest ścisła, wszystko zależy od chęci dziecka. Kolonie dla najmłodszych oprócz programu znacząco różnią się również sposobem opieki nad dziećmi. Grupy są małe, wychowawcy mają doświadczenie w pracy z młodszymi dziećmi, a ośrodek wypoczynkowy dostosowany jest do potrzeb młodszych dzieci. To z pewnością niezbędne cechy udanej kolonii dla malucha. Rozpiętość wieku dzieci na takowej kolonii nie może wynosić więcej jak 4-5 lat. Trudno wyobrazić sobie, co wspólnego w programie jak i sposobie opieki na dziećmi może mieć kolonia dla dzieci w wieku 6-16 lat.

Z pewnością o udanej kolonii decyduje wykwalifikowana kadra.  Biura podróży zatrudniają sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, którzy współdecydują o jakości kolonii i obozów. Najczęściej są to nauczyciele szkolni, wychowawcy świetlic, pracownicy domów kultury. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez Kuratoria Oświaty podczas zgłaszania do nich naszych imprez. Kadra to nie tylko wychowawcy, to także kierownicy, ratownicy, animatorzy, instruktorzy.

Oferta kolonii na polskim rynku jest bardzo szeroka. Rodzice i dzieci mogą przebierać w koloniach wypoczynkowych, sportowych, survivalowych, językowych, tematycznych, kreatywnych i wielu, wielu innych oferowanych przez polskich organizatorów wypoczynku dla dzieci. Renomowanym i najstarszym w Polsce takim organizatorem wyjazdów dla dzieci jest Juventur Poznań.

Tak więc najważniejsze pytanie brzmi: jaką kolonię wybrać?

Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę charakter dziecka i jego zainteresowania. Najprostszym wyborem są kolonie rekreacyjne, ale czy przypadną do gustu każdemu dziecku? Najmłodsi nie zawsze chcą jechać na kolonie i czasem ciężko ich namówić do wyjazdu. Jedynym słusznym i przemawiającym argumentem jest ciekawy program kolonii.

Dlatego od dłuższego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się kolonie tematyczne. Dzieci podczas letnich wakacji szczególnie lubują się w wypoczynku nad morzem. Stąd tak duża popularność kolonii organizowanych zarówno nad Bałtykiem, jak i za granicą nad Morzem Śródziemnym (np. w Hiszpanii i we Włoszech). Obecnie oferta jest tak bogata, że nie ważne jak wyszukane hobby ma Wasze dziecko i tak znajdziecie w biurach podróży oferty idealne dla niego. Dużą popularnością cieszą się kolonie przygodowe, które pozwalają dzieciom wcielić się w role swoich ulubionych bohaterów. Mogą bawić się w detektywów w roli Sherlocka Holmesa lub przenieść się do magicznego świata Harrego Pottera.

Jeśli Wasze dziecko uwielbia tańczyć lub pragnie się tego nauczyć, również znajdziecie coś dla niego. Grupy dzielone są wg. Wieku, poziomu zaawansowania i przede wszystkim stylu tanecznego, jakiego pragną się uczyć.

Ponadto istnieje niezwykle bogata oferta kolonii sportowych, językowych i tematycznych, takich jak kolonie plastyczne, artystyczne, fotograficzne, gitarowe, a nawet kolonie aktorskie.

Gdzie szukać najlepszych kolonii dla Waszych pociech?

Pamiętajcie, że sprawdzony organizator, to gwarancja bezpieczeństwa naszego dziecka. Odpowiednich wakacji dla dziecka najlepiej szukać na stronach internetowych konkretnych biur podróży. Ofert, jak i biur jest naprawdę dużo, mamy więc w czym wybierać ale jak zawsze nie ważna jest ilość ale jakość i dlatego polecamy sprawdzone od 1957 r. na Polskim rynku turystycznym biuro podróży Juventur Poznań – nr.1 w wyjazdach dla dzieci i młodzieży. W poszukiwaniach możemy kierować się opiniami znajomych lub internautów. Ich pozytywne głosy świadczą o tym, że organizatorzy wywiązują się ze swoich zadań a dzieci tak dobrze spędzają wakacyjny czas że nie chcą wracać do domu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*