Kultura Brazylii i jej korzenie

Brazylia jest największym państwem Ameryki Południowej i słynie z dużej różnorodności. Można tam bowiem spotkać wiele gatunków zwierząt i roślin, które sprawiają, iż kraj jest niezwykle kolorowy. Kultura mieszkańców również stanowi mieszkankę kilku innych, z czego największy wpływ miały europejska (przede wszystkim portugalska), afrykańska i indiańska.

flag-742573_1280

Wpływy indiańskie

Pomimo iż na początku kultura Indian była dość mocno dyskryminowana, do dziś można dostrzec wiele elementów, które na stałe wpisały się w kulturę Brazylijczyków. Najbardziej widoczne są w tańcu, muzyce i krążących legendach. Potrawy takie jak ziemniaki, tapioka czy maniok również przywędrowały od Indian, podobnie jak znana już w wielu częściach świata – mate czy guarana. Oba napoje charakteryzują się kilkukrotnie wyższą zawartością kofeiny niż kawa.

Wpływy afrykańskie

Popularna i wszystkim dobrze znana samba, ma z kolei korzenie afrobrazylijskie. Wiele elementów kultury afrykańskich jest widocznych w muzyce, wierzeniach oraz kuchni. Capoiera natomiast, która cieszy się dużym zainteresowaniem w całej Brazyli to afrykańska rozrywka. Obecnie staje się coraz powszechniejsza także na innych kontynentach.

rio-de-janeiro-vacation-344757_1280

Wpływy europejskie

Największe ślady cywilizacji europejskiej można zauważyć w religii. Uważa się, iż Brazylia jest państwem o największej katolickiej społeczności, jednakże w praktyce funkcjonuje wiele innych wierzeń, zgrupowań i sekt. Podstawę języka brazylijskiego stanowi portugalski, ale nie brakuje w nim też dialektów afrykańskich i indiańskich.

Ten kraj, podobnie jak inne państwa Ameryki Południowej, to bogactwo egzotycznych kultur, zwierząt i roślin. Brazylia to doskonałe miejsce na wycieczki objazdowe dla całej rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*