Kursy językowe za granicą – podróże językowe dla dorosłych i młodzieży

Nauka języków obcych nie musi być nudna! Zwłaszcza jeśli połączy się ją ze odwiedzaniem ciekawych miejsc i poznawaniem nowych ludzi.

Baw się i ucz – czyli słów kilka o wyjazdowych kursach języków obcych

Wszyscy wiemy, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych. Bez tej umiejętności trudno dostać dobrą pracę oraz porozumieć się w coraz bardziej kosmopolitycznym świecie. Na szczęście praktycznie w każdym dużym, a także mniejszym mieście istnieje kilka, jeśli nie kilkanaście szkół językowych, które oferują swoim uczniom różnorodne kursy, zarówno grupowe jak indywidualne zajęcia. Można jednak bardzo długo uczęszczać na podobne lekcje, a nie nauczyć się języka w satysfakcjonującym stopniu. Wiadomo bowiem, że najlepszą formą przyswojenia obcej mowy jest codzienny kontakt z nią. Stałe przebywanie z ludźmi, którzy posługują się danym językiem, mieszkanie z nimi i codzienne rozmowy dają dużo lepszy efekt niż siedzenie w klasie i uczenie się z podręczników.

the-young-713335_1280

Kursy wyjazdowe za granicą

Istnieje kilka biur podróży, które mają w swej ofercie wyjazdy zagraniczne połączone z nauką popularnych języków obcych. Biura te służą pomocą w doborze odpowiedniego rodzaju lekcji, zapoznając zainteresowanych z poszczególnymi szkołami, miejscowościami i programami pozalekcyjnymi. Proponowane są bardzo zróżnicowane kursy dla osób w różnym wieku oraz o różnym poziomie wymagań. W ofertach mamy do wyboru szkolenia podstawowe oraz specjalistyczne dla studentów, młodzieży, nauczycieli czy ludzi biznesu, z mniej lub bardziej rozbudowanym programem pozalekcyjnym. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie, a pracownicy biura podróży Planujemywakacje.pl z pewnością dobiorą odpowiedni kurs i zajmą się wszystkimi sprawami organizacyjnymi, takimi jak załatwienie niezbędnych dokumentów, biletów czy ubezpieczeń. Zapewniany jest również nadzór rezydentów, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem całego szkolenia.

group-sitting-by-water-741158_1280

Jak to wygląda w praktyce?

Zwykle wygląda to tak, iż kursant pierwszego dnia pisze test kwalifikacyjny na podstawie którego zostaje przydzielony do odpowiedniej grupy zaawansowania. Po załatwieniu tej kwestii, uczeń zapoznaje się z towarzystwem, które nierzadko jest międzynarodowe i wtedy już zaczyna się wielka nauka języka obcego. To, ile będzie miał godzin nauki zależy od rodzaju szkolenia. Jeśli wybrał kurs intensywny, super-intensywny bądź specjalistyczny, to nauki będzie znacznie więcej. Natomiast jeżeli wybór padł na program standardowy czy wakacyjny, a więc zajęcia lekcyjne połączone z pozalekcyjnymi i atrakcyjnymi wycieczkami, to czas nauki będzie odpowiednio skrócony. Wszystko zależne jest od naszych priorytetów. Musimy zdecydować czy bardziej zależy nam na intensywnej nauce czy też przy okazji chcemy poznać nowe rejony i spędzić miło czas.

Szkoły językowe proponują także różne rodzaje zakwaterowania: u rodzin goszczących, w szkolnych akademikach, apartamentach czy hotelach. Najciekawszym pomysłem, pod względem kontaktu z językiem wydaje się zamieszkanie u rodziny. Kontakt z językiem jest tu bowiem praktycznie nieustanny. Przy okazji można poznać zwyczaje i tradycje przedstawicieli innych narodów. Rodziny, które przyjmują kursantów są zawsze starannie dobierane i kontrolowane przez szkoły językowe. Należy jednak uzmysłowić sobie, że zazwyczaj są to rodziny średnio usytuowane, zróżnicowane kulturowo i etnicznie. Jeśli chodzi o akademiki, to służą one przez cały rok miejscowej młodzieży i spełniają standardy powszechnie panujące w danym kraju. Akademiki przeważnie położone są na terenie kampusu. Możemy liczyć tu na międzynarodowe towarzystwo, co jeszcze bardziej sprzyja w przyswajaniu nowej mowy.

Przykładowe kursy

  • Program familijny w centrum Londynu- nauka angielskiego dla dorosłych z dziećmi
  • Połączenie nauki języka angielskiego z zajęciami sportowymi- jazda konna, tenis, sporty wodne, golf
  • Połączenie wczasów z nauką języka angielskiego nad morzem (Brighton)
  • Nauka angielskiego w światowej stolicy mody, kultury i rozrywki (Nowy York)
  • Intensywny kurs języka francuskiego w Paryżu czy Nicei
  • Standardowy kurs języka hiszpańskiego w Madrycie, Barcelonie, Walencji, Salamance czy Maladze
  • Specjalistyczny kurs w włoskiego w Rzymie, Mediolanie, Florencji czy Sienie

Pamiętaj! Drogą do sukcesu zawodowego jest w dużej mierze znajomość języków obcych. Warto uczyć się ich zagranicą. Zapytaj w biurze podróży o interesującą Cię ofertę. Gorąco zachęcamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*