La Gomera – nieodkryta wyspa szczęścia

La Gomera – jedna z najbardziej dziewiczych wysp archipelagu, wciąż nieodkryta i mimo swojego piękna, często niedoceniania. Idealne miejsce dla wszystkich, którzy pragną odpocząć od tłumów i zgiełku i celebrować piękno przyrody. Dziś La Gomera przyciąga coraz większą liczbę turystów, uciekających od gwarnych kurortów Teneryfy czy Fuerteventury.

Gomera_tenerife_2012_122a

Wyspa posiada bardzo zróżnicowaną przyrodę. Tereny w bliskiej odległości od morza charakteryzują się krajobrazem niemalże pustynnym. Najbardziej spektakularną atrakcją wybrzeża La Gomery są majestatyczne skały Los Organos, które zawdzięczają swoją nazwę temu, że swym kształtem przypominają właśnie organy. Wysokość tej formacji skalnej sięga aż 80 metrów. W celu podziwiania pięknych widoków wybierzcie się na Degollada de Peraza, jest to położony na wysokości 900 metrów punkt widokowy.  Polecamy również Valle de Gran Rey, czyli wąwóz pełen lasów palmowych, który wychodzi na piękną plażę z czarnym piaskiem. Spodoba Wam się kontrast między białymi domkami, a pejzażem pełnym wysokich palm.

Stolicą wyspy jest San Sebastian de la Gomera. Zdecydowanie można tu odpocząć od zgiełku i hałasu. Stolica La Gomery jest pięknie położona, na wulkanicznym zboczu z widokiem na Teneryfę i górujący nad nią wulkan Teide. Zachwycą Was wąskie uliczki, niewysokie kolorowe domki, kilka ciekawych zabytków oraz dwie plaże: Playa de la Cueva i Playa de la Guancha. Prawie wszystkie kamieniczki na dwóch głównych ulicach handlowych zostały wybudowane w starym stylu kanaryjskim. Warto wybradź się na targ, który odbywa się w stolicy dwa razy w tygodniu. Będziecie mieli okazje zakupić na nim wiele lokalnych produktów. Koniecznie spróbujcie prostych i smacznych dań kuchni kanaryjskiej, obfitującej w pożywne gęste zupy, biały ser i miód palmowy, uzyskiwany z palmy daktylowej.

gomera

Podobnie jak pozostałe wyspy w archipelagu, La Gomera to w rzeczywistości wulkan. Im bardziej zbliżamy się do środka wyspy, tym jesteśmy wyżej. La Gomerę najlepiej jest zwiedzać samochodem, dzięki temu będziecie mieli okazję odkryć najbardziej urokliwe zakątki wyspy.

Warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do Parku Narodowego Garajonay, który słynie z największego na świecie lasu wawrzynowego. Park został w 1986 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziecie mieli okazję podziwiać tam niezwykły krajobraz, niezmieniony od wieków – powalone drzewa, pokryte zielonym mchem, połamane gałęzie i niezwykłe rośliny. Rośnie tam koło 400 gatunków drzew wymarłych na innych kontynentach.

gomera 2

La Gomera to również dobre miejsce na plażowanie. Oferuje możliwość uprawiania sportów wodnych. Światową sławą cieszą się organizowane tu regaty. U wybrzeży wyspy możliwe jest również nurkowanie. Organizowane są rejsy dookoła wyspy lub takie, podczas których zobaczyć można Los Órganos lub obserwować delfiny czy wieloryby. Ale przede wszystkim ta wyspa to raj dla wielbicieli trekkingu. Dysponuje aż 600 kilometrami tajemniczych szlaków, które zachwycą najbardziej wymagających podróżników.

La Gomera posiada dobre połączenia lotnicze dzięki położonemu na południu lotnisku, które obsługuje loty na Teneryfę i Gran Canarię. Istnieją też statki i linie promowe, które codziennie kursują między Teneryfą a La Gomerą.

gomera 3

Hotele polecane przez biuro podróży Planujemy Wakacje:

Jardin Tecina ****

Playa Calera ****

Parador Conde De La Gomera ****

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*