Moje ulubione biuro podróży – sprawdź i polecaj znajomym!

Większość ludzi ma swoje ulubione restauracje, w których najczęściej jada oraz puby, do których chodzi na piwo ze znajomymi czy sklepy, w których robi codzienne zakupy. Nasze preferencje dotyczą także fryzjerów, kosmetyczek, warsztatów samochodowych czy siłowni. Dlaczego inaczej miałoby być z biurem podróży? Pracownikom biura podróży powierzamy w końcu poniekąd organizację naszego marzenia, często z utęsknieniem wyczekiwanego urlopu. Chcemy, żeby wszystko było zapięte na ostatni guzik, tak abyśmy mogli w spokoju rozkoszować się wymarzonymi wakacjami.

path-427556_1280

Jakie były początki branży turystycznej?

Prekursorem biznesu turystycznego był Thomas Cook, który w XIX wieku  wpadł na pomysł wynajęcia kolei i sprzedaży biletów na wycieczkę tymże właśnie środkiem transportu. Jego pierwsza komercyjna wycieczka miała miejsce 5 lipca 1841 roku. Jej uczestnicy mieli zapewnione miejsca stojące w pociągu trzeciej klasy oraz kanapkę z szynka i filiżankę  herbaty. Po dwudziestu latach od tej pierwszej wyprawy biura podróży Cook`a cieszyły się powodzeniem w większości europejskich państw. Pracował też przy opracowywaniu pierwszych przewodników turystycznych. Nie bez powodu napis widniejący na jego nagrobku głosi „Człowiek, który uczynił podróżowanie łatwiejszym”.

Touroperator a biuro podróży

Zajmijmy się teraz podstawowymi pojęciami z zakresu turystyki, ponieważ większość ludzi przejawia tendencję do ich mylenia.

  • Najważniejszym ogniwem jest tutaj tak zwany touroperator, a zatem główny organizator całej wycieczki. To właśnie on zawiera umowy z przewoźnikami, właścicielami hoteli i innymi usługodawcami, tak aby stworzyć ofertę sprzedawaną następnie turystom w postaci pakietu. Do najbardziej znanych touroperatorów należą między innymi: Itaka, Rainbow Tours, Grecos Holiday, Coral Travel Wezyr Holidays czy Neckermann, a do mniejszych organizatorów, znanych lokalnie i cenionych w śród klientów: Juventur Poznań, Almatur czy Matimpex. To właśnie te firmy jako organizatorzy są odpowiedzialni za to co dzieje się na wyjeździe.
  • Kolejnym pojęciem jest agencja turystyczna, czyli firma która na podstawie umowy zawartej z organizatorem sprzedaje turystom jego ofertę. Agencje nie organizują samodzielnie żadnych wyjazdów, a tylko pośredniczą w ich sprzedaży. W wybranych agencjach często pracują ludzie z dużym doświadczeniem turystycznym i pasją do podróży. Oferta wycieczki i jej składowe czyli cena oraz wszystkie świadczenia wynikające z opisu są jednakowe dla klienta przy zakupie bezpośrednio u organizatora, jak i za pośrednictwem agenta turystycznego.
  • Biura podróży takie, jak Planujemywakacje.pl posiadają w sprzedaży wycieczki wszystkich touroperatorów (organizatorów), ponadto pomagamy w zakupie hoteli, znalezieniu najkorzystniejszych przelotów biznesowych, pośredniczymy w wyrabianiu wszystkich wiz turystycznych i biznesowych, wyjazdy firmowe oraz jesteśmy specjalistami od tego co konkurencja określa „niemożliwe”.

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe rozróżnianie wyżej wymienionych pojęć turystycznych? W razie jakichkolwiek nieprzyjemnych sytuacji lub w kwestii ewentualnych odszkodowań czy reklamacji istotne jest, abyśmy zwrócili się do właściwej jednostki. A zatem tak jak było  wspomniane wcześniej, odpowiedzialność leży po stronie głównego organizatora. Natomiast sprawdzone biuro podróży, które pośredniczy w zakupie wycieczki zawsze pomoże w trudnej sytuacji oraz doradzi co zrobić żeby było najlepiej dla klienta.

planujemywakacje

Wybór, doświadczenie, lojalność…

Wyobraźmy sobie, że wybieramy się na zakupy, wszystko jedno czy będziemy kupować jedzenie czy też buty. Dokąd udamy się w pierwszej kolejności? Z pewnością do miejsca, w którym jest duży wybór. Nie inaczej jest w przypadku wycieczek. Dobrze jest wybrać się do biura, w którym będziemy mieli przedstawione oferty wielu touroperatorów, tak, aby mieć największy ich wybór.  W dobrej agencji turystycznej możesz sprawdzić, porównać i wybrać najlepszą ofertę dla siebie z pośród wszystkich organizatorów turystycznych jacy są na Polskim rynku.

Czy jeszcze powinno wyróżniać się nasze ulubione biuro podróży? Zapewne miłą i kompetentną obsługą. Każdy z nas woli rozmawiać z sympatyczną, uśmiechniętą osobą niż z niezadowolonym ponurakiem. Dobrze kiedy pracownicy mają duże doświadczenie w polecaniu wycieczek i hoteli. Idealną kadrę tworzą osoby, które biorą udział w tak zwanych study tourach, gdzie zapoznają się osobiście z hotelami dostępnymi w katalogach. Mogą wtedy opowiedzieć o danym miejscu z własnego doświadczenia, a to jest najcenniejsze. Istotne jest także, aby pracownicy biura dysponowali wiedzą na temat zmieniającego się prawa turystycznego, dzięki czemu można uzyskać od nich niezbędne i praktyczne informacje.

Współcześnie najlepsze biura podróży bardzo dobrze funkcjonują w przestrzeni internetowej. Można kupić wycieczkę praktycznie bez wychodzenia z domu. Do takich internetowych biur należy Planujemywakacje.pl. W sezonie unikniemy w ten sposób kolejek turystów spragnionych wyjazdów a otrzymamy szybką i profesjonalną obsługę przez telefon czy e-mail. Poprzez sprawdzone systemy informatyczne dokonamy rezerwacji razem z konsultantem z biura.

Naprawdę warto mieć jedno ulubione biuro podróży i czerpać z tego wymierne korzyści. Dobre biuro podróży umie docenić stałego klienta. Wszyscy wiemy, że na dobrą opinie pracuje się latami a jak klienci sami zaczynają polecać swoim znajomym to jest najlepsza ocena dobrze wykonanej roboty.

A jakie jest Twoje ulubione biuro podróży?

1 komentarz

  1. PLANUJEMYWAKACJE.PL

    w 100% polecam !!!! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*