Niesamowita różnorodność Meksyku

Dzisiaj dla odmiany napiszemy nieco o Meksyku. Kraj ten położony jest w Ameryce Północnej i graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, natomiast z drugiej strony – od południa – z Belize i Gwatemalą. Krajobraz tego państwa, podobnie jak klimat charakteryzują się bardzo dużym zróżnicowaniem. Na stosunkowo niewielkim terytorium można spotkać wulkany, góry, pustynie, lasy, wodospady, a także wspaniałą roślinność równikową.

8569585702_951d54537a_zWybierając się na wycieczkę do Meksyku, należy mieć na uwadze, że jego mieszkańcy to dusze towarzystwa. Cechuje ich duże poczucie humoru, otwartość i spontaniczność. Będąc w dużym mieście, nie zawsze da się to odczuć, jednak w nieco mniejszych, bez trudu spotkamy pomocnych i skorych do wielogodzinnych rozmów tubylców.

Co więcej, uwielbiają muzykę. Często słychać ją na ulicach czy w autobusach, a nawet w zakładach pracy. Obowiązkowo w każdym z nich musi znaleźć się radio. Bardzo lubią też taniec. Warto dodać, iż jest to najludniejszy kraj hiszpańskojęzyczny. Zaledwie 10% to mieszkańcy pochodzenia europejskiego, natomiast 30% stanowią Indianie, a aż 60% to Metysi.

Język, bez którego ciężko się tam obejść to hiszpański. Znając jedynie angielski, nie zawsze trafi się na osobę, będącą w stanie nam pomóc. W tym języku można porozumieć się przede wszystkim w miastach turystycznych. W takich miejscach jak np. wybrzeże Pacyfiku dość często można się spotkać z tym językiem. Nawet zadając pytanie po hiszpańsku, otrzymujemy angielskie odpowiedzi. Taki już mają zwyczaj.

Na dziś to wszystko, jednak jeszcze powrócimy do tematyki Meksyku i nie tylko. Gorąco zapraszamy do regularnych odwiedzin i pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*