Niezapomniany Sylwester w Pradze!

Praga to jedno z najbardziej klimatycznych europejskich miast, które co roku jest odwiedzane przez miliony turystów. W stolicy Czech czeka na nas naprawdę wiele atrakcji – niezależnie od tego, czy preferujemy zwiedzanie zabytków, uwielbiamy podziwiać malownicze widoki czy też wolimy odkrywać uroki okolicznych knajpek. Warto skusić się na Sylwester w Pradze, aby w przeciągu paru dni poznać najważniejsze atuty tego wspaniałego miasta. To idealna propozycja zarówno na romantyczną wycieczkę we dwoje, jak i na świętowanie Nowego Roku w gronie przyjaciół.

prague-1361374_1280

Poczuj atmosferę magicznej Pragi!

Sylwester w Pradze wiąże się ze zwiedzaniem najciekawszych regionów miasta. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim zabytkowe centrum, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Obowiązkowym punktem wycieczki jest urocza Złota Uliczka znajdująca się w Hradczanach. Niemniej klimatyczne są zaułki Małej Strany czy wreszcie nieco mistyczne wzgórze Wyszehrad. Wśród popularniejszych zabytków warto wymienić kościół św. Mikołaja, zachwycający barokową architekturą. Uwagę przykuwa także czternastowieczny Ratusz Staromiejski. Praga na pewno przypadnie do gustu amatorom czeskiej literatury – Sylwester w Pradze pozwoli im podążać tropem Franza Kafki czy Bohumila Hrabala. W stolicy Czech można podziwiać wiele obiektów sakralnych, takich jak kościół Narodzenia Chrystusa, katedra św. Wita czy bazylika św. Jerzego. Jednocześnie Praga jest miastem artystów, a oprócz obecności regionalnych malarzy i muzyków na uwagę zasługują okoliczne kramiki, w których można kupić oryginalne rękodzieło.

prague-913261_1280

Sylwestrowa zabawa w czeskim klimacie

Możliwość spędzenia Sylwestra w Pradze pozwoli nam jeszcze lepiej poczuć atmosferę czeskiej stolicy. Warto podkreślić, że taka zabawa wiąże się z muzyką na żywo oraz z możliwością skosztowania regionalnych przysmaków. Wielu turystów rezygnuje z wysokoprocentowych trunków na rzecz tradycyjnego, czeskiego piwa. Oczywiście głównym punktem sylwestrowej zabawy jest możliwość podziwiania fajerwerków w malowniczej przestrzeni Pragi. W zależności od wybranej formy wycieczki, sylwestrowy wypad może wiązać się nawet z czterodniowym wypoczynkiem. Taka propozycja okaże się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dodatkowe dni pozwolą nam jeszcze lepiej zapoznać się z malowniczą stolicą Czech.

Ponieważ w Pradze czeka na nas naprawdę sporo atrakcji, przed wyjazdem warto zaznajomić się ze specyfiką najciekawszych zabytków, aby dokładnie zaplanować swój pobyt. Nie jest to proste zadanie, dlatego lepszą alternatywą okaże się zorganizowany wyjazd z ramienia biura podróży. Dzięki temu możemy liczyć na dokładnie wypełniony program, który oczywiście będzie dopasowany do naszych oczekiwań. Profesjonalna turystyczna usługa obejmuje zarówno zwiedzanie najciekawszych zabytków, jak i samą sylwestrową zabawę. Warto podkreślić, że możliwość przywitania Nowego Roku w Pradze cieszy się naprawdę ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*