Obozy młodzieżowe w Polsce i za granicą

W przedostatnim poście pisaliśmy o koloniach dla dzieci. Dziś skupimy się na starszej młodzieży i bogatej ofercie obozów dedykowanych specjalnie dla nich, które od wielu lat są chętnie wybieraną formą wypoczynku samolotem i autokarem. Biorąc pod uwagę szeroki wybór świetnych lokalizacji i ciekawej tematyki trudno się takiemu stanowi rzeczy dziwić. Profesjonalnie zorganizowane obozy młodzieżowe skierowane są do różnych grup wiekowych i do młodych ludzi o zróżnicowanych zainteresowaniach.

Obozy młodzieżowe to idealny pomysł na wakacje w Polsce lub za granicą dla dzieci w wieku 13-18 lat.  Dzięki takiej propozycji nastolatek będzie mógł zawrzeć przyjaźnie z ludźmi z tej samej grupy wiekowej. Oczywiście stałym punktem obozów jest także zwiedzanie okolicznych atrakcji, miejsc i zabytków. Biura podróży starannie dobierają kadrę, tak by nie tylko spełniała wymogi kuratorium, ale również własne standardy. Opieka nad nastolatkami powierzona jest odpowiedzialnym i energicznym wychowawcom, dlatego nie musicie martwić się o Wasze pociechy.

W Polsce popularne są wszelkiego rodzaju obozy stacjonarne, wędrowne, żeglarskie, sportowe, często połączone z nauka języków obcych lub warsztatami artystycznymi. Obozy często są ukierunkowane na określoną dyscyplinę, dzięki czemu można zgromadzić na nich podopiecznych o zbliżonych zainteresowaniach. Chętnie wybierane są obozy sportowe, często dodatkowo podzielone względem konkretnych dyscyplin. Coś dla siebie znajdą zarówno sympatycy sportów wodnych, kajakarstwa, tenisa, jak i fani gier zespołowych. Bardzo lubiane są również obozy jeździeckie. Są tutaj turnusy zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Jest to więc znakomita okazja nie tylko do podszlifowania swoich umiejętności, ale także do nauczenia się czegoś nowego oraz do poznania osób, które dzielą wspólnie tę piękną pasję. Pamiętajmy, że Polska ma bardzo wiele do zaoferowania pod kątem wypoczynku, a organizatorzy wręcz prześcigają się w pomysłach na wyjątkowe obozy i przyciągnięcie jak największej liczby młodzieży. Do minusów może należeć fakt, że pogoda w Polsce często płata nam figle na co są recepty :)

Lato za granicą to z pewnością marzenie niejednego nastolatka. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się zagraniczne obozy młodzieżowe, gdzie wypoczynek połączony jest ze zwiedzaniem i poznawaniem kultury i zwyczajów odwiedzanego kraju. Dołączenie naszego kraju do Unii Europejskiej sprawiło, że tego typu imprezy stały się powszechne i ogólnodostępne. Najbardziej popularne kurorty europejskie wybierane przez nastolatków na wakacje to: Bułgaria, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Grecja. Oprócz plażowania, kąpieli morskich i wypadów na dyskoteki, młodzi mają możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych. Wycieczki te pozwolą lepiej poznać miejsce, w którym przebywają. Obozy zwykle odbywają się w znanych miejscowościach wypoczynkowych, położonych nad morzem lub oceanem. Ich lokalizacja z pewnością zagwarantuje dobrą zabawę na obozach zagranicznych dla młodzieży. Dużym plusem zagranicznych wyjazdów na kolonie i obozy jest piękna pogoda. Nic tak nie buduje wakacyjnego klimatu jak słońce, piasek i morze. Dla nastolatków, którzy uwielbiają zwiedzać strzałem w dziesiątkę okażą się obozy objazdowe. Dzięki nim można w szybkim czasie zobaczyć naprawdę wiele interesujących miejsc.

Bogate oferty biur podróży i organizatorów obozów dla młodzieży z pewnością pozwolą Wam wybrać ofertę wręcz szytą na miarę.  Polecamy biuro podróży Juventur Poznań najlepszy organizator od 1957 roku wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Obozy zagraniczne lub wyjazdy do najciekawszych zakątków Polski sprawią, że Wasze dzieci poznają piękny nasz kraj i przeżyją wakacje życia w doborowym towarzystwie. Pamiętajcie, że kolonie i obozy to nie tylko wypoczynek dla Waszych dzieci, ale również dla Was samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*