Parki rozrywki w Europie – zakręcone wycieczki dla dzieci i dorosłych!

Współczesne wesołe miasteczka są atrakcją dla każdego. Zapewniają masę rozrywek, często na ekstrelanym poziomie i zarówno dzieciom jak i dorosłym dostarczają masę frajdy!

Zobaczcie na Turystycznym Blogu przygotowany wraz z biurem podróży Planujemywakacje.pl , ranking najlepszych parków rozrywki w Europie!

Heide-Park – Niemcy

To park rozrywki położony najbliżej nas. Doskonały na krótki, weekendowy wypad. To największy park rozrywki w północnych Niemczech, zlokalizowany niedaleko Hamburga. W parku znajdziemy ok. 50 różnych atrakcji skierowanych do odwiedzających w każdym wieku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno rodziny z dziećmi jak i poszukiwacze bardziej ekscytujących wrażeń.

Ceny: Bilet dla dzieci od 4 do 11 lat kosztuje 29 euro, dla osób od 12 roku życia 44 euro.

Europa Park – Niemcy

To kolejny wielki park rozrywki w Niemczech, w Rust, nieopodal Strassbourga i granicy francuskiej. Na powierzchni 85 ha utworzono tam 16 krain tematycznych, z których każda związana jest z innym europejskim regionem bądź krajem. Znajdziemy tu aż 11 kolejek górskich i 9 różnego typu zjeżdżalni wodnych.

Ceny: Bilet dla dzieci od 4 do 11 lat kosztuje 37 euro, natomiast dla osób od 12 roku życia 42,50 euro.

Europa_Park_120

Europa Park

Efteling Park, Kaatsheuvel – Holandia

Największy park rozrywki w Holandii. Jest to jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie i ciągle cieszący się niesłabnącą popularnością. Park podzielony jest na cztery części, w których znajdują się – park rozrywki, hotel, pole golfowe oraz ośrodek wypoczynkowy. Motywem przewodnim parku są baśnie. Wypełniony jest on elfami, krasnoludami, wróżkami i nimfami. Efteling Park zajmuje powierzchnię ponad 720 tys. m2. Główne atrakcje to: Villa Volta, Python, Carnaval Festival, Joris en de Draak, Pirana, Bobbahn i Fata Morgana.

Ceny: Bilet wstępu dla osoby dorosłej to koszt około 62 euro, w cenie jest posiłek i napoje.

Port Aventura, Salou – Hiszpania

Jest to największe wesołe miasteczko w Hiszpanii, znajdujące się w pobliżu Salou i Terragony. Posiada obecnie największą kolejkę górską w Europie: Shambhala – ma 76 metrów wysokości i ponad 1,5km długości i osiąga się na niej prędkość nawer do 134 km/h! Inne ciekawe atrakcje parku Port Aventura to m.in. Stampida – ogromnej konstrukcji drewniana kolejka górska, Furius Baco – hydrauliczna kolejka typu Wing Rider czy Hurakan Condor – wieża wystrzeliwująca pasażerów pionowo do góry. Na terenie parku znajduje się również Aquapark.

Ceny: Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 45 euro dla osoby dorosłej i 39 euro dla dzieci.

Legoland, Billund – Dania

To największy i najbardziej znany park rozrywki sieci LEGO. Znajduje się w miejscowości Billund w Danii. Otwarto go w 1968 roku. Zbudowany w całości z klocków LEGO. Odwiedza go rocznie około 1,7 mln ludzi, co czyni park największą atrakcją turystyczną Danii poza Kopenhagą. Podzielony podobnie jak ten w Gunzburg na krainy tematyczne: DuploLand, Strefa Wyobraźni, Miasteczko LEGOREDO, Kraina Przygód, Miniland, Kraina Piratów, Lego City, Królestwo Rycerzy, Kraina Wikingów.

Ceny: Bilet dla osób w wieku 13-64 to około 175 zł, dla dzieci i seniorów – 163 zł, bilet rodzinny dla 4 osób – 584 zł.

5882769962_da2d26ed94_b

Disneyland, Paryż – Francja

To nasz numer jeden! Disneyland to najbardziej znany i najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie. Odwiedza go rocznie ponad 10 milionów osób i nie bez powodu. Podzielony jest na 5 tematycznych bloków: Main Street USA, Frontierland, Fantasyland, Adventureland, Discoveryland. Całość zajmuje aż 56 ha. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. A po całym dniu spędzonym na kolejkach i innych atrakcjach, wieczorem możemy obejrzeć paradę, w której przemaszerują wszystkie, najbardziej znane postacie ze świata Walta Disneya!
Do podparyskiego Disneylandu (a dokładniej: Euro Disney Resortu) najłatwiej dostać się samochodem z Paryża lub specjalnym pociągiem Disneyland Paris Express. Inną możliwość stanowi również wyjazd grupowy zorganizowany przez biuro podróży.

Ceny: Jednodniowy bilet wstępu to 59 euro dla osoby dorosłej i 52 dla dziecka (3-11 lat). Do tego trzeba doliczyć parking 15 euro.

1 komentarz

  1. Zwykły bilet do Efteling jest o połowę tańszy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*