Podróżowanie samochodem – za i przeciw

Gdy wybieramy się na wczasy, przykładamy coraz większą wagę do komfortu i czasu trwania podróży. Koszty schodzą już na nieco dalszy plan, zwłaszcza, że ceny lotów samolotem są naprawę atrakcyjne. Wciąż jednak wielu decyduje się na zwiedzanie świata własnym samochodem. Czy słusznie?

Oczywiście jest to sprawa indywidualna i każdy ze wspomnianych środków transportu ma swoich miłośników i wrogów. Jeśli jednak macie wątpliwości, specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie wad i zalet wakacji z dojazdem własnym.

trip

Przede wszystkim samochód w miejscu docelowym daje nieograniczone możliwości poruszania się po okolicy i wyruszania w nieco dalsze wyprawy. Oczywiście, można wynająć pojazd z lokalnej wypożyczalni, jednak wiąże się to z opłatami nie tylko za paliwo, ale również za wynajem. Przemierzając samochodem setki, a nawet i tysiące kilometrów, można znacznie więcej zobaczyć. Poza tym, jeśli coś Cię zainteresuje, nic nie stoi na przeszkodzie, by się zatrzymać, zobaczyć, zwiedzić, a także zrobić postój w dowolnym miejscu. Wycieczka zorganizowana, podobnie jak lot samolotem, nie dają takich możliwości. Pojemność samochodu nie jest też tak ściśle ograniczona, jak bagaże, które pakuje się lecąc samolotem. Niestety samochód (obowiązkowo po serwisie!) zawsze może nawalić. Inne środki transportu również, ale wówczas odpowiedzialność leży po stronie organizatora. Jeśli już coś się stanie z naszym samochodem, trzeba szukać rozwiązania. Gorzej, jeśli okaże się, że usterka jest na tyle poważna, że nie można się obejść bez kilkudniowej naprawy albo i dłuższej… Inna sprawa to parkowanie. Niektóre miejsca są płatne, czasem dość sporo zwłaszcza w dużych miastach czy w pobliżu popularnych atrakcji turystycznych. Są też miejsca bezpłatne, jednak zawsze zachowaj dużą czujność. Niestety zdarzają się kradzieże czy włamania. Szczególnie w przypadku turystów. Wszystko co najcenniejsze, lepiej mieć przy sobie. Zwłaszcza dokumenty i gotówkę.

Daleka wyprawa własnym samochodem to spora odpowiedzialność, ale z drugiej strony – więcej możliwości w miejscu docelowym. Na pewno trwa dłużej niż lot samolotem, przez co może okazać się mniej komfortowa, jednak co się po drodze zobaczy i przeżyje, tego nikt nie zabierze. 😉

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*