Polska GOLA, czyli krótko o EURO 2016

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, czyli EURO 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Mamy nadzieję, że każdy kibic, który wybiera się do Francji, by zobaczyć mecz na żywo, ma już zarezerwowany nocleg (o ile w ogóle zamierza pójść spać 😉 ) i transport. W przeciwnym razie może mieć ogromny problem ze znalezieniem wolnego pokoju lub biletu na pociąg czy samolot, nawet wśród ofert last minute z poznania.

the-ball-488700_1280Mecze odbywają się w czterech miastach na północy – Lille, Lens, St Denis i Paryżu oraz w sześciu w południowej części kraju – Lionie, St Etienne, Bordeaux, Tuluzie, Nicei i Marsylii. Co ciekawe mistrzostwa Europy są już po raz trzeci organizowane we Francji, która zadebiutowała w roli gospodarza EURO w 1960 roku. W dodatku była to w ogóle pierwsza edycja tych mistrzostw, które wygrał Związek Radziecki. Kolejny raz we Francji zorganizowano wspomniane wydarzenie sportowe w 1984. Wówczas złoto zdobyła drużyna gospodarzy. Dokładnie z takim samym rezultatem Francuzi zakończyli mundial, odbywający się na ich ziemiach w 1998 roku.

W tegorocznej edycji EURO wezmą udział 24 reprezentacje, podzielone na 6 grup. Jeszcze nigdy w historii mistrzostw Europy nie uczestniczyło aż tyle drużyn. Z tego względu konieczne było przygotowanie większej liczby stadionów niż na EURO 2012, którego gospodarzami była Polska i Ukraina. Jeśli już mowa o Polsce, to nasza reprezentacja piłkarska trzeci raz z rzędu zakwalifikowała się do mistrzostw. Mamy ogromną nadzieję, że tym razem uda nam się zajść jeszcze dalej niż dotychczas. 😉

EURO 2016 we Francji to doskonała okazja, by połączyć piłkarskie wrażenia z przyjemnym wypoczynkiem nad Lazurowym Wybrzeżem lub zafundować sobie wycieczkę objazdową po kraju. Już niedługo podpowiemy co, gdzie i dlaczego warto zobaczyć przy okazji tegorocznych mistrzostw Europy.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*