Poznaj dzikie oblicze Afryki

Na myśl o Afryce wielu z nas przychodzi pustynia, wielki upał i dzikie, egzotyczne zwierzęta, które w Polsce mamy możliwość oglądać wyłącznie w ogrodach zoologicznych lub programach przyrodniczych w telewizji. Dokładnie takich wrażeń dostarcza turystom Kenia.

elephant-175798_1280

Jest to dość popularny kierunek wśród turystów, zarówno na wycieczki objazdowe, jak i wylegiwanie się na plaży. Część tego państwa jest doskonale przygotowana dla przybyszów z Europy. Tu można porozumieć się w języku angielskim, a także wypocząć w hotelach o bardzo wysokim standardzie. Z drugiej strony można tu również zetknąć się z prawdziwym obliczem Afryki – skrajne ubóstwo czy niewyobrażalne dla wielu Europejczyków warunki życia.

W Kenii dominują tereny położone powyżej 1500 metrów nad poziomem morza. Udając się na wschód od Narobii można podziwiać suchy i pusty step, ciągnący się przez wiele kilometrów. Zachód jest natomiast zdecydowanie bardziej przyjazny rolnictwu. Gleby są bardziej żyzne, a ilość opadów większa. Dzięki temu możliwa jest uprawa herbaty, kukurydzy oraz trzciny cukrowej. To one dominują na spotykanych tu w dużych ilościach polach.

kenya-168880_1280

Roczne amplitudy temperatur nie są bardzo duże, natomiast ilość opadów jest bardzo zróżnicowana. W październiku i listopadzie królują tu ulewne, tropikalne deszcze. W tym przypadku nie pomogą żadne ubrania przeciwdeszczowe. Jeśli nie chce się być przemoczonym do suchej nitki, lepiej w ogóle nie opuszczać zadaszonego schronienia. Na szczęście taki prysznic trwa średnio dwie godziny dziennie, więc da się to jakoś przeżyć. Najcieplej jest w grudniu i styczniu, wówczas jest tu również najbardziej sucho. Jednocześnie jest to sezon turystyczny, dlatego też ceny noclegów są najwyższe.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*