Relacja prosto z Marsylii!

Chyba każdy Polak, a nawet Polka przyzna, że to naprawdę niewiarygodne, co wyczynia nasza reprezentacja piłkarska! Jesteśmy w ćwierć finale, a co więcej – zagramy w nim z Portugalią! W końcu pękamy z dumy, że to właśnie nasza drużyna zbiera laury. Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, choć i tak już jest za co dziękować chłopakom. :) Jako, że następny pojedynek stoczymy w Marsylii, dziś przybliżymy tamtejsze okolice.

marseille-665953_1280Jest to drugie co do wielkości miasto we Francji pod względem mieszkańców, będące jednocześnie stolicą Prowansji i Delty Rodanu. Od wspomnianej ostatnio Nicei, dzielą ją ok. 2 godziny drogi autostradą, więc grzechem byłoby ją pominąć. Tym bardziej, że jest to najstarsze miasto w kraju, które liczy sobie ponad 2500 lat! Zostało założone przez Greków i już wówczas było pełniło przede wszystkim funkcję portu handlowego. Oprócz wielu przedsiębiorstw, znajduje się tu sporo przepięknych zabytków. Nie sposób nie wspomnieć o słynnej bazylice Notre Dame de la Grande, zamku Château d’If, w którym był więziony hrabia Monte Christo, katedrze Sainte Marie Majeure czy dzielnicy La Vieille Charite.

Oprócz wielu atrakcji turystycznych, w Marsylii można znaleźć piękne piaszczyste plaże, które wręcz wołają, by się na nich wygodnie rozsiąść i poopalać. Wybór między zwiedzaniem a plażowaniem jest naprawdę trudny, więc sugerujemy zatrzymać się w tym mieście co najmniej kilka dni. Przecież nie trzeba mieć wizy, by się tu zatrzymać. :) Panuje tu klimat śródziemnomorski, dlatego też jest to doskonałe miejsce na odpoczynek nad brzegiem morza.

Marsylia jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Daje wiele możliwości na ciekawe spędzenie wakacji, a dzięki swojej różnorodności każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto również podkreślić, że Marsylia w 2013 roku została wybrana na Europejską Stolicę Kultury. To o czymś świadczy!

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*