Rodzinny wyjazd na narty – najlepsze kurorty w Austrii cz. 1

Zima coraz bliżej, a wraz z nią nadciągają ferie. Wielu rodziców zamierza zabrać swoje pociechy na narty, ale zastanawia się gdzie jechać. Niewątpliwie jednym z najlepszych miejsc na śnieżne szaleństwa jest Austria. Ciszy się ogromną popularnością wśród narciarzy i snowboardzistów i nie bez powodu. Tamtejsze stoki są naprawdę doskonale przygotowane, nie trzeba zastanawiać się, czy będzie śnieg ani obawiać o kilometrowe kolejki do wyciągów. Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka najlepszych kurortów narciarskich w Austrii, które są doskonałym miejscem na rodzinne wakacje zimowe.

fiss-1290539_1280

Jako pierwszy pod lupę trafia Serfaus Fiss Ladis, czyli jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, który składa się z trzech miejscowości. Są one położone na wysokości 1200-1430 m n.p.m., jednakże szczyty stoków narciarskich sięgają nawet 3000 m n.p.m. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest tu aż 212 km tras narciarskich i 68 wyciągów. Wspomniany ośrodek jest doskonale dostosowany do rodzinnych wyjazdów na narty, ponieważ tutejsze stoki bardzo sprzyjają stawianiu pierwszych kroków na nartach i nie sprawiają problemu najmłodszym. Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z nartami, szczególnie polecamy odwiedzić Serfaus. Tamtejsze trasy są bardzo szerokie i połączone z wygodnymi wciągami.

winter-685293_1280

W każdej miejscowości można znaleźć szkółki narciarskie, które umożliwiają naukę na jednym z kilku stopni zaawansowania, wraz z indywidualnie dopasowanymi programami treningowymi. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów dostępne są nawet treningi z wykorzystaniem tuneli, pochylni, na trasach przygodowych, w snow parkach i wiele innych. Warto podkreślić, że w szkółkach w Serfaus oraz Fiss można znaleźć instruktorów, który mówią po polsku.

Dużą zaletą wspomnianego ośrodka jest usytuowanie parkingów dla narciarzy poza miejscowościami, co minimalizuje ruch samochodowy w miasteczkach. Co więcej pod stacjami znajdują się bardzo pojemne przechowanie sprzętu narciarskiego, oferujące nowoczesne zamykane szafki.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*