Rodzinny wyjazd na narty – najlepsze kurorty w Austrii cz. 2

Powszechnie wiadomo, że Austria słynie z doskonale przygotowanych nartostrad, nowoczesnych wyciągów narciarskich i niezliczonej ilości tras o różnym stopniu trudności. Planując wyjazd na narty zdecydowanie polecamy właśnie ten kierunek. W pierwszej części artykułu wspominaliśmy o ośrodku Serfaus-Fiss-Ladis, dziś natomiast skupimy się na innym, choć równie atrakcyjnym (zwłaszcza na rodzinne wczasy) regionie.

4223022864_26b9224c51_z

Tym razem pod lupę trafia Nassfeld Hermagor Pressegger See – tak brzmi jego pełna nazwa. Jest to największy ośrodek narciarski w Karyntii, liczący łącznie 110 km tras. 11 km z nich to trasy czarne, czerwone liczą 69 km, a pozostałe 30 km należy do tras niebieskich. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników słońca, ponieważ w sezonie może poszczycić się największą ilością dni słonecznych.

2949428756_2a88875444_z

Zarówno w samym Nassfeld, jak i w okolicy ulokowanych jest mnóstwo hoteli i pensjonatów. Miejscowość ta znajduje się na wysokości 1500 m i chcąc do niej dotrzeć, trzeba pokonać bardzo krętą i długą drogę. Alternatywą jest kolejka gondolowa Millenium Express w Tropolach, z której korzysta spora część narciarzy. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie trzeba się martwić o znalezienie miejsca parkingowego bezpośrednio pod stokiem. Gondolą dotrzemy na szczyt Skiplatz Madritsche, położony na wysokości 1919 m n.p.m., gdzie swój początek ma zdecydowana większość tras. Przygotowana została nawet specjalna 8-kilometrowa trasa, która prowadzi z powrotem do stacji w Tropolach. Szczyty gór w tych okolicach sięgają ponad 2000 m n.p.m., a dzięki warunkom naturalnym i armatkom śnieżnym, można cieszyć się tu grubym puchem śnieżnym od końca listopada aż do połowy kwietnia.

Tuż za Nassfeld znajduje się przejście graniczne, więc można przy okazji odwiedzić Włochy. Dojazd własny jest bardzo dobry i niewątpliwie będzie dodatkową atrakcją dla całej rodziny.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*