Jakie rozrywki na wyjeździe integracyjnym?

Wyjazd integracyjny, jak sama nazwa wskazuje, powinien zaowocować zacieśnieniem więzów między pracownikami, a w efekcie – stworzeniem mocnego zespołu. Obecnie coraz więcej firm organizuje tego typu wycieczki, których celem jest nie tylko zapewnienie uczestnikom odpowiednich form rozrywki, ale także świetne zmotywowanie ich do dalszej pracy. Oczywiście sukces takiego wyjazdu jest uzależniony od wyboru właściwych form aktywności. Pod tym kątem warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dopasują program wycieczki do konkretnych wymogów.

Sportowa rywalizacja zawsze się sprawdza!

climbing-1761386_1280Obecnie wyjazd integracyjny bardzo często kojarzy się z aktywnym spędzaniem czasu. Odrobina sportowej adrenaliny i rywalizacji świetnie wpływa na cały zespół, a dodatkowo skutecznie angażuje do wspólnej zabawy. Strzałem w dziesiątkę może okazać się na przykład zabawa na strzelnicy czy zorganizowanie leśnych podchodów. Warto skusić się na wyjazd w otoczeniu rzek i jezior. Emocjonujący spływ tratwą czy kajakiem na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego pracownika. Ciekawą propozycją jest także przejażdżka samochodem terenowym lub quadem. Wbrew pozorom, ta forma rozrywki przypadnie do gustu nie tylko panom. Jednocześnie kluczowym punktem wyjazdu powinny być gry typowo integracyjne, które mogą być połączone z grami na orientację lub grami scenariuszowymi. Warto również wspomnieć o ćwiczeniach linowych będących jednym z popularniejszych punktów wyjazdów grupowych.

Nie zapominajmy o wypoczynku

Oczywiście wyjazd integracyjny nie może składać się wyłącznie z aktywizujących zajęć, ponieważ kluczową rolę musi w nim odgrywać wypoczynek. Pod tym kątem na szczególną uwagę zasługuje możliwość skorzystania z relaksacyjnych zabiegów SPA. Najlepiej zdecydować się na pobyt w odpowiednio luksusowym hotelu, który zapewni gościom tego typu rozrywkę bez dodatkowych opłat. Zabiegi SPA świetnie odprężają i tym samym przygotowują do nowych wyzwań. Nic dziwnego, że ekskluzywny wypoczynek jest dla uczestników wspaniałą motywacją do dalszej pracy. Oprócz zabiegów kosmetycznych należy wspomnieć o relaksacyjnych masażach czy odpoczynku w saunie.

Wspólna zabawa z dodatkowymi atrakcjami

water-skiing-1879904_1280Wyjazdy integracyjne muszą wiązać się ze wspólną zabawą, niekoniecznie w duchu sportowej rywalizacji. Dobrym pomysłem okaże się zorganizowanie ogniska, przy którym pracownicy nieco bliżej się poznają. To świetna alternatywna dla tradycyjnej dyskoteki, która powoli odchodzi do lamusa. Zimą warto zorganizować dla pracowników kulig, najlepiej zwieńczony koncertem góralskiej muzyki oraz możliwością skosztowania regionalnych przysmaków. Ponadto, na wyjazdach integracyjnych często najważniejszym punktem jest występ kabaretu lub iluzjonisty.

Na koniec warto podkreślić, że wymarzony wyjazd integracyjny powinien być dopasowany do specyfiki grupy potencjalnych uczestników. Należy wziąć pod uwagę średnią wieku, a niekiedy ważny jest także profil firmy. W wielu przypadkach ciekawym rozwiązaniem okaże się połączenie wypoczynku i sportowej rywalizacji z firmowym szkoleniem.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*