Santiago de Chile – atrakcje przez cały rok

Jednym z popularniejszych Chilijskich miast jest Santiago do Chile. Zostało założone w 1541 roku i jest pierwszym, które powstało w tym państwie. Choć ilość znajdujących się tu zabytków nie jest zbyt duża przez częste kataklizmy, muzeów i teatrów tu nie brakuje.

Godny uwagi jest niewątpliwie dom poety Pabla Narudy, a także Villa Grimaldi – miejsce tortur więźniów politycznych z czasów dyktatury Pinocheta. Polecamy również wjechać kolejką na Cerro San Cristóbal – wzgórze św. Krzysztofa.

1507437016_d49d9d7b78_z

Widok z Cerro San Cristóbal

Można stąd podziwiać piękną panoramę całego miasta. Według powszechnej opinii można skosztować tu najlepszego chilijskiego deseru-drinka.

Na wycieczkę do Santiago warto wybrać się również zimą, gdyż nie brakuje tu ośrodków sportów zimowych. Największym jest Portillo, odległy 150 km od miasta.

portillo

Portillo

To właśnie tam w 1966 roku organizowano mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Te kurorty, które znajdują się znacznie bliżej, to Farellones, Launillas, La Parva, El Kolorado.

Miłośnikom sportów wodnym polecamy Aguleo Lagoon w Cordillera de la Costa. Jest to pokaźny ośrodek sportów wodnych i wędkarstwa. Okolice Santiago obfitują natomiast w cieplice oraz źródła wód mineralnych. To dzięki nim utworzone zostały znane uzdrowiska – Jahuel Resort, Colina czy Corazón Banos.

santiago a mil

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Santiago a Mil”

Lato w omawianym mieście jest przepełnione koncertami i festiwalami zarówno teatralnymi, jak i muzycznymi. „Santiago a Mil” to Międzynarodowy Festiwal Teatralny i odbywa się cyklicznie w styczniu od przeszło 10 lat. Podkreślić należy, iż jest on najpopularniejszy i trwał cały miesiąc. Bez względu na porę roku, amatorów dobrej zabawy zapraszamy do dzielnicy Bellavista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*