Sposoby na kaca z całego świata

Witajcie w nowym 2017 roku! Mamy nadzieję, że święta i Sylwestra spędziliście dokładnie tak, jak zaplanowaliście, a po hucznej zabawie witającej Nowy Rok w Waszych głowach aż tak nie huczało. A skoro już o tym mowa, dziś zdradzimy Wam sposoby na kaca z różnych zakątków świata.

cat-1675428_1280Starożytni Grecy następnego dnia po solidnie zakrapianej uczcie jedli owcze płuca wraz z dwoma sowimi jajami. Sęk jednak w tym, że najpierw trzeba było znaleźć gniazdo tegoż ptaka. Istniały zatem spore szanse, by podczas „polowania” kac zniknął. W Rzymie natomiast jadali z tej okazji kanarki smażone w głębokim oleju.

Wybierają się na imprezę do Wietnamu, przygotuj się następnego dnia na wodę ze sproszkowanym rogiem nosorożca. Ta mikstura od dawna jest znana w tradycyjnej medycynie azjatyckiej jako wielozadaniowy lek na najróżniejsze dolegliwości.

Powszechnie wiadomo, że sok pomidorowy dobre sprawdza się w leczeniu kaca ze względu na wysoką zawartość potasu. I tego też trzymają się Mongołowie, jednak u nich na samym soku się nie kończy. Do szklanki z napojem dorzuca się jeszcze marynowane oko owcy…

Portorykańczycy przed piciem alkoholu wcierają sobie przekrojoną cytrynę pod pachę tej ręki, którą wznosi się toast. Z medycznego punktu widzenia ma to swoje uzasadnienie, ponieważ duże ilość wit. C faktyczne potrafią zminimalizować skutki kaca, a przez skórę wchłania się 100% dostarczanych witamin i minerałów. Z drugiej jednak strony… skóra pod pachą może mocno piec od cytryny.

Mieszkańcy Kanady, szczególnie ci z prowincji Quebec, na kaca polecają poutine. To nic innego jak frytki z serem i sosem pieczeniowym. W Niemczech z kolei mają nawet specjalną nazwę na kacowe śniadanie – „Katerfrühstück”. Z czego się składa? Z talerza pełnego rolmopsów.

I po raz kolejny można się przekonać, że co kraj to obyczaj. 😉

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*