Toskania – raz pojedziesz, będziesz wracać!

Toskania co roku przyciąga tysiące turystów, a oferty wyjazdu do tego włoskiego regionu cieszą się ogromnym zainteresowaniem praktycznie przez cały rok. Biura turystyczne proponują szeroki wachlarz wyjazdów grupowych i indywidualnych, dzięki czemu zorganizowanie wymarzonych włoskich wakacji nie jest trudnym zadaniem. Warto nieco bliżej przyjrzeć się najważniejszym atrakcjom wspomnianego regionu, aby przekonać się, dlaczego tak wielu wczasowiczów regularnie decyduje się na wakacje w Toskanii.

toscana-1639457_1280

Wymarzone miejsce dla miłośników zabytków

Toskania okaże się strzałem w dziesiątkę dla każdego miłośnika zabytków. Jednym z obowiązkowych punktów wycieczek jest przede wszystkim Krzywa Wieża w Pizie pochodząca z XII wieku. Kultowym zabytkiem jest także Baptysterium – budowla ta łączy w sobie różne style architektoniczne. Miłośnicy architektury koniecznie powinni skierować się do Sienny, chociażby ze względu na Katedrę Matki Boskiej Wniebowziętej z XIII wieku. Ta gotycka budowla jest obiektem fascynacji milionów turystów, również ze względu na charakter sakralny. Oczywiście wakacje w Toskanii muszą uwzględniać zwiedzanie Florencji, czyli stolicy całego regionu. Właśnie tutaj mieszczą się renesansowe zabytki, które można podziwiać w otoczeniu ulicznych artystów. Na pewno na uwagę zasługuje katedra Santa Maria del Fiore czy Most Trójcy Świętej. We Florencji niemal na każdym kroju można podziwiać renesansowe rzeźby, które świetnie oddają klimat całego miasta.

italy-1322854_1280

Naturalny urok Toskanii…

Nie da się ukryć, że Toskania zachwyca przede wszystkim malowniczymi krajobrazami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Warto skusić się na podróżowanie górskimi odcinkami, które są mniej zatłoczone przez turystów, a jednocześnie zachwycają niezapomnianymi widokami. Na uwagę zasługują także termalne źródła, gdzie można się wspaniale zrelaksować – i jednocześnie zadbać o kondycję swojego organizmu. W Toskanii szczególnie popularna jest agroturystyka, dzięki której można jeszcze lepiej poznać jej naturalne uroki. Za niewątpliwy atut tego regionu uznaje się także łagodny klimat – nic dziwnego, że sezon turystyczny trwa tutaj aż do października. Jeśli chodzi o położenie geograficzne, Toskania jest bardzo zróżnicowana. Na uwagę zasługują zarówno wyżynne i górskie tereny, jak i urocze, nizinne polany. Miłośnicy przyrody na pewno docenią obecność wielu rezerwatów, w których można podziwiać charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt. Toskania to także malownicze plaże, idealne dla amatorów kąpieli słonecznych. Z kolei zwolennicy aktywnego wypoczynku koniecznie powinni nieco bliżej przyjrzeć się licznym szlakom rowerowym oraz szlakom jeździeckim.

italy-1182025_1280

Wakacje w Toskanii zadowolą najbardziej wybrednego turystę – w tym regionie po prostu nie można się nudzić! Nic dziwnego, że z roku na rok coraz więcej Polaków stawia na wypoczynek we włoskim klimacie. To doskonałe miejsce zarówno dla seniorów, jak i dla rodzin z dziećmi czy amatorów aktywnego spędzania czasu. Warto zaznaczyć, że dodatkowym atutem Toskanii jest możliwość skosztowania regionalnych potraw oraz win o wyjątkowych walorach smakowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*