Trekking wypełniony przygodami

Jeśli lubisz odkrywać świat podróżując pieszo z plecakiem to nasz dzisiejszy artykuł skierowany jest właśnie do Ciebie. Można by sądzić, że prawdziwą wolnością nacieszymy się tylko wówczas kiedy będziemy samotnie wspinać się po nieznanych szlakach. My jednak postaramy się przekonać Cię, że swoją wędrówkę warto odbyć z biurem podróży.

trekking1

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem powstało wiele programów wycieczek dla miłośników górskich tras. Ogromną zaletą jest tutaj organizacja na naprawdę wysokim, profesjonalnym poziomie. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby wszystko zapięte było na ostatni guzik, a każdy uczestnik w pełni zadowolony i bogatszy w nowe wrażenia. Biura podróży oferują całą gamę szlaków trekkingowych – od dachu Afryki Północnej po mityczne szlaki Masywu Olimpu. Na wędrowców czekają miejsca ukryte pośród górskiego krajobrazu, do których nie docierają wygodne samochody czy kolejki. Poszczególne programy mają różne poziomy trudności. Niektóre są skierowane do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami, a inne dla doświadczonych, które marzą o podnoszeniu poprzeczki i wspinaniu się na coraz wyższe szczyty. Wszystkie zorganizowane wyjazdy są objęte dodatkowym ubezpieczeniem, poszerzonym o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Co zabrać ze sobą?

Jadąc na podróż zorganizowaną przez profesjonalnych organizatorów turystycznych nie musimy martwić się o zabranie ze sobą całego dobytku. Przygotowując się jednak do trekkingu należy zadbać o własne bezpieczeństwo i odpowiednio spakować plecak. Przydatne będą więc na pewno: sam plecak, specjalna odzież i buty trekkingowe, latarka bądź najlepiej czołówka oraz śpiwór. Nie możemy również zapomnieć o odpowiedniej ochronie przed słońcem i wziąć kremy z wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Oczywistym jest, że ze względu na często zmieniającą się pogodę w górach, a także na duże wahania temperatur należy również zabrać ze sobą odpowiedni ubiór dobry zarówno na wysokie jak i niskie stopnie Celsjusza.

Maroko

trekking2Maroko to nie tylko kraj pustyń, kolorowych i głośnych miast oraz oceanicznych plaż. To także doskonałe miejsce dla wielbicieli górskich szlaków. Niezwykła, barwna mozaika zarówno przyrodnicza, jak i kulturowa, a z geograficznego punktu widzenia to orientalny Zachód. Jedną z interesujących propozycji organizowaną do tego zakątka Ziemi jest ośmiodniowa wyprawa podczas której pokonuje się prawie 1000 km trasy. Oczywiście nie tylko pieszo. Jest to wycieczka dedykowana osobom, które lubią pochodzić po górach, ale także poznać nowe rejony za pomocą wygodnego środka transportu, jakim jest terenowe auto z napędem 4×4. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zobaczenie większego obszaru. Przejazd po dzikich marokańskich terenach profesjonalnym samochodem to nie lada atrakcja dla miłośników mocnych wrażeń. Jeśli jednak wolisz więcej przejść pieszo to polecamy inną wyprawę. Na przykład na Wysypy Kanaryjskie.

Wyspy Kanaryjskie

Trzy wyspy to propozycja dla wszystkich miłośników trekkingu w pięknych egzotycznych regionach. Każda z nich, a więc La Gomera, Teneryfa i La Palma odkrywa przed piechurami inne oblicze. Na pierwszej trasa trekkingu wiedzie przez lasy wawrzynowe i uprawy tarasowe, na Teneryfie znajdziemy się w jednym z najciekawszych parków narodowych Wysp Kanaryjskich z krajobrazem księżycowym i najwyższym szczytem Hiszpanii – Teide, z kolei na La Palmie przywitają nas szczyty górskie, wąwozy i lasy sosnowe. Bardzo urozmaicony program wędrówki skupia w sobie przejście przez najciekawsze miejsca na wyspach i gwarantuje niezapomniane widoki. Podróżnicy przemieszczają się pomiędzy poszczególnymi wyspami promem. Dla osób, które poczują się zmęczone praktycznie codziennym trekkingiem (1 dzień przerwy) albo nadmiarem wrażeń istnieje możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w wybranym hotelu na Teneryfie.

Włoskie Dolomity

Najbardziej znane szlaki, zjawiskowe widoki i fantastyczne schroniska to zalety wyprawy do Val di Fassa – najpiękniejszego rejonu włoskich Dolomitów. Jest to propozycja dla osób o ogólnie dobrej kondycji fizycznej i szczególnie polecany turystom z doświadczeniem w chodzeniu po górach. W programie bowiem sześć dni niemal całodniowego intensywnego trekkingu. Znakomicie przygotowane i dobrze zabezpieczone trasy, przepiękne krajobrazy sprawiają, że tydzień w tym wspaniałym rejonie na długo pozostanie w pamięci. Znakomita atmosfera i profesjonalni przewodnicy górscy gwarantują naprawdę udany wyjazd.

trekking 3

Grecja

To propozycja dla prawdziwych wielbicieli górskich szlaków. Tutaj nie ma ekskluzywnych hoteli z basenami, są za to całkiem przyjemne schroniska i pensjonaty. Wędrowcy przez cztery dni nie schodzą z górskiego szlaku i oddają się kontemplacji mitycznych greckich szlaków. Olimp – słynna góra greckich bogów, symbol władzy i boskości, to tu decydowały się losy mieszkańców antycznego świata. Wchodząc na najwyższe szczyty Masywu Olimp można poczuć dawną boską siłę. To nie tylko najwyższe szczyty Grecji, ale także najstarszy park narodowy w tym kraju. Charakterystyczne dla tego obszaru wyjątkowe bogactwo fauny i flory, lasy i czyste wody rzeki Enippeas każdego roku przyciągają miłośników turystyki aktywnej. Uwieńczeniem trekkingu jest zdobycie szczytu – Skolio, skąd obserwować można europejską kolebkę antycznego świata.

Jeśli dla kogoś Europa i Afryka Północna to zdecydowanie zbyt bliskie kierunki może wybrać wyjazd w dalsze rejony świata na wyprawy o wyższych stopniach trudności. To już w zasadzie profesjonalna ekspedycja, ale o tym osobny artykuł na turystycznym blogu już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*