Tropem najwyższych budynków świata – Zjednoczone Emiraty Arabskie!

Zjednoczone Emiraty Arabskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich turystów. Z roku na rok ten kierunek niczym magnes przyciąga wszystkich amatorów jednego z najbogatszych azjatyckich krajów. Dla wielu osób głównym atutem jest możliwość zobaczenia na własne oczy najwyższych budynków świata, których nowoczesna architektura zapiera dech w piersiach. Biura podróży zazwyczaj oferują wycieczki do Emiratów Arabskich z uwzględnieniem tego rodzaju atrakcji. Warto zaznaczyć, że aktualnie w tym rejonie znajduje się aż 21 budynków, których wysokość przekracza 200 metrów. Wszystko jednak wskazuje na to, że sytuacja niedługo ulegnie zmianie – już teraz wiadomo, że rozpoczęto prace budowlane ponad dwudziestu nieruchomości, a każda z nich ma w założeniu przekraczać wysokość 300 metrów.

cityscape-637989_1280

Kultowy wieżowiec, czyli Burdż Chalifa

Wycieczki do Emiratów Arabskich obejmują przede wszystkim Dubaj, w którym znajduje się większość kultowych budynków. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście Burdż Chalifa, znany także pod nazwą Burdż Dubajj. Jego budowa trwała pięć lat i została zakończona w 2009 roku. Wieżowiec posiada aż 163 piętra użytkowe, a całkowita wysokość przekracza 800 metrów (a dokładniej: 829). Nic dziwnego, że ten reprezentacyjny budynek szybko pobił rekordy wysokości dotyczące konstrukcji lądowych, wieżowców oraz budowli wolnostojących. Burdż Chalifa świetnie komponuje się z architekturą najnowocześniejszych dubajskich wieżowców, a jego znakiem rozpoznawczym są elementy charakterystyczne dla architektury islamu. Liczne ornamenty i ozdoby przykuwają uwagę wszystkich turystów, którzy mają okazję podziwiać tę niesamowitą konstrukcję. Warto zaznaczyć, że budynek sprawia wrażenie wyjątkowo smukłego, na co wpływa wyraźnie zwężona forma.

dubai-239166_1280

Najwyższe budynki Zjednoczonych Emiratów Arabskich

W Dubaju mieści się również nieco mniej imponująca pod względem wysokości, ale za to równie atrakcyjna budowla – Emirates Park Towers. W skład kompleksu wchodzą dwie bliźniacze wieże o wysokości 355 metrów. Obiekt pełni rolę luksusowego hotelu, w którym do dyspozycji gości zostają oddane tarasy widokowe, ekskluzywne restauracje oraz możliwość skosztowania wytrawnych potraw w barze na dachu. Do najwyższych dubajskich budynków należy także wieżowiec Almas Tower o wysokości przekraczającej nieco 363 metry. Nie można również nie wspomnieć o budynkach biurowych, w tym Emirates Office Tower. Ten 54-piętrowy obiekt przekracza 354 metry wysokości, a jego znakiem rozpoznawczym jest specyficzna architektura na bazie betonu i szkła. Do grona najwyższych budynków hotelowych zalicza się także Rose Rotana Suites o wysokości 333 metrów.

Najwyższe budynki świata są jedną z głównych atrakcji uwzględnianych przez wycieczki do Emiratów Arabskich. Każdy turysta jest pod wrażeniem podniebnych budowli, które zachwycają nie tylko z zewnątrz. Dowodem na potwierdzenie tej tezy może być chociażby Burdż Chalifa – za wystrój hotelu znajdującego się w dolnych partiach wieżowca odpowiada sam Giorgio Armani! Pamiętajmy jednak, żeby po dotarciu do kraju od razu udać się po wizy. Można je nabyć bezpłatnie na lotnisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*