Turystyka medyczna – czym jest i kto może skorzystać?

Tak zwana turystyka medyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co automatycznie wiąże się z dostosowaniem tego rynku usług do potrzeb klienta. Obecnie jest ona dostępna praktycznie dla każdego potencjalnego turysty, który jest nastawiony na usługi medyczne. Wiele osób podkreśla, że w rzeczywistości jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym – możliwość zadbania o odpowiedni stan zdrowia idzie bowiem w parze z odpoczynkiem, charakterystycznym dla wakacyjnych wyjazdów.

spa-382348_1280

Co jest główną motywacją dla turysty?

Turystyka medyczna może być motywowana różnymi czynnikami, w zależności od oczekiwań turysty, który w tym wypadku jest zarazem potencjalnym pacjentem. Wiele osób decyduje się na tę formę podróży, ponieważ w ich kraju nie mogą skorzystać z konkretnych usług medycznych – na przykład z powodu problemów z ich dostępnością lub niesatysfakcjonującą jakością. Warto zaznaczyć, że jeszcze parę lat temu tego typu wyjazdy cieszyły się powodzeniem wyłącznie wśród najzamożniejszych turystów. Aktualnie jednak możemy mówić o bardziej globalnym zasięgu i tym samym powszechnej dostępności wyjazdów medycznych. W przypadku omawianej formy turystyki wyjazd jest motywowany przede wszystkim względami medycznymi, jednakże idą one w parze z tradycyjnym, turystycznym wypoczynkiem.

Jakie usługi medyczne cieszą się największym powodzeniem?

Według najnowszych danych, aktualnie wyjazdy medyczne dotyczą przede wszystkim usług dentystycznych. Są one traktowane jako stosunkowo mało inwazyjne i stanowią swoisty dodatek do wakacyjnego wypoczynku. Warto zaznaczyć, że dla wielu osób główną motywacją jest możliwość skorzystania z usług stomatologicznych o znacznie wyższej jakości. Niemałym zainteresowaniem cieszy się także zagraniczna pomoc kardiochirurgiczna, w zakresie mniej inwazyjnych zabiegów. Nie można również nie wspomnieć o profesjonalnych usługach dermatologicznych, które często są połączone z chirurgią plastyczną. Obecnie turystyka medyczna odnosi się też do medycznej działalności, która nie jest dostępne w kraju pochodzenia turysty-pacjenta. Dla przykładu, warto wspomnieć o podróżnych ze Słowenii czy z Watykanu, dla których głównym celem jest Tajlandia, gdzie można legalnie poddać się operacji zmiany płci.

thai-massage-274908_1280

Przyszłość turystyki medycznej

Z roku na rok coraz wyraźniej można dostrzec wzrost zainteresowania turystyką medyczną, co bezpośrednio wpływa na jeszcze lepszą jakość proponowanych usług oraz większy wybór miejsc, w których można z nich skorzystać. Obecnie potencjalni turyści-pacjenci mogą zwrócić się o pomoc do profesjonalnego pośrednika, który zajmuje się obsługą medycznych wczasowiczów. Specjalista udziela niezbędnych informacji dotyczących klinik, szpitali czy prywatnych gabinetów, gdzie można przeprowadzić konkretny zabieg – zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy. Bardzo często przedstawiciel zajmuje się także pomocą w dopilnowaniu niezbędnych formalności. Dla wielu osób jest to znakomite rozwiązanie – szczególnie, jeśli problemem jest dla nich bariera językowa.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*