Gdzie uciec przed świętami Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia wiążą się nie tylko z miłą, rodzinną atmosferą, ale także z wieloma obowiązkami. Przygotowanie uroczystej kolacji dla bliskich może być naprawdę czasochłonne – a w pogoni za zakupami często zapominamy o istocie Bożego Narodzenia. Nic dziwnego, że obecnie coraz więcej Polaków ucieka przed świąteczną gorączką i decyduje się na rodzinny wyjazd za granicę. Święta spędzone w innymi kraju na zawsze zapiszą się w pamięci bliskich, a dzięki kompleksowej organizacji wyjazdu wreszcie będziemy mogli cieszyć się ich magią z dala od dotychczasowych obowiązków. Wśród popularniejszych kierunków warto zwrócić uwagę na Rzym – nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na święta właśnie w tym regionie Włoch.

rome-896610_1280

Świąteczna atmosfera w otoczeniu kultowych zabytków

Święta w Rzymie mają swój urok, także ze względu na możliwość zwiedzenia kultowych zabytków w duchu bożonarodzeniowej atmosfery. Szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się starożytne obiekty, takie jak Łuk Konstantyna Wielkiego, Kapitol czy Panteon. Obowiązkowym punktem jest Plac Wenecki, gdzie można podziwiać Ołtarz Ojczyzny. Świąteczną atmosferę można poczuć przede wszystkim na placu z fontanną Czterech Rzek (Piazza Navona), gdzie co roku odbywa się bożonarodzeniowy jarmark. Jeśli komuś marzą się ekskluzywne zakupy, koniecznie powinien udać się na Via Condotti, gdzie mieszczą się sklepy renomowanych marek. Święta w Rzymie połączone ze zwiedzaniem zabytków to świetny pomysł na rodzinny wyjazd z historią w tle.

rome-236885_1280

Magia świąt w rzymskiej odsłonie

Boże Narodzenie w Rzymie wiąże się z możliwością uczestniczenia w wielu świątecznych tradycjach, które są szczególnie ważne dla osób wierzących. Warto wspomnieć przede wszystkim o pasterce w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dla każdego katolika będzie to niezapomniane, duchowe przeżycie. Na uwagę zasługują także rzymskie szopki bożonarodzeniowe, które są słynne na całym świecie. Można tutaj wymienić chociażby szopkę neapolitańską z XVIII wieku czy żłobek z figurką Dzieciątka Jezus znajdujący się w Kościele Santa Maria dell’Ara Coeli. Ogromnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się również żłobek z drewnianymi figurami w kościele S. Antonio da Padova. Dla amatorów sakralnych przeżyć ciekawą propozycją będzie możliwość zwiedzenia Bazyliki Św. Bartłomieja, gdzie znajdują się relikwie męczenników. Oczywiście idealny świąteczny wyjazd musi być zorganizowany na każdej płaszczyźnie – także, jeśli chodzi o samą kolację wigilijną. Możliwość degustowania tradycyjnych, świątecznych dań we włoskiej odsłonie na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto chciał uciec od bożonarodzeniowych obowiązków. Warto podkreślić, że w rzymskiej wieczerzy główną rolę odgrywają potrawy rybne.

Jeśli marzysz o ucieczce przed bożonarodzeniowymi przygotowaniami, rzymskie wakacje okażą się strzałem w dziesiątkę – zwłaszcza z biurem podróży Juventur. Warto wspomnieć, że jest to również świetna propozycja dla osób nieprzywiązujących wagi do świątecznej tradycji, które mogą oddać się zwiedzaniu kultowych zabytków, niekoniecznie o charakterze sakralnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*