Urok starej Hawany

Wyspa ta jest miejscem bardzo charakterystycznym i jedynym w swoim rodzaju. Znajduje się na Morzu Karaibskim i Oceanie Atlantyckim, co więcej – jest największą z wysp karaibskich, a dookoła niej nie brakuje mniejszych wysepek oraz raf koralowych. Na Kubie panuje klimat tropikalny, przy czym od maja do października trwa pora deszczowa, natomiast między listopadem a kwietniem – pora sucha.

cuba-745095_1280

W tym państwie wciąż jeszcze życie toczy się inaczej niż w Europie, a wszystko to za sprawą niedemokratycznego ustroju politycznego. Kuba przez wiele lat była odcięta od reszty świata, przez co rozwija się bardzo powoli, ale tym samym zachowała swoje największe walory. Jej stolicą jest Hawna, obfitująca w całe mnóstwo przepięknych zabytków architektonicznych, muzeów, restauracji, kafejek, barów, kościołów czy klubów. Stara Hawana (La Habana Vieja) znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i obligatoryjnie trzeba zobaczyć twierdzę El Morro oraz Fort Cabana. Ta pierwsza powstała w 1563 roku, a w XIX wieku dobudowano do niej latarnię morską. Wciąż znajduje się tam 60 armat wycelowanych w morze, a w niektóre dni specjalnie dla zwiedzających organizowane są wystrzały. W tej części miasta znajduje się siedziba UNESCO, zlokalizowana w jednej z najstarszych fortec w Ameryce Północnej i Południowej. Ponadto w budynku mieści się również Archiwum Biblioteki Narodowej, muzeum broni oraz galeria sztuki. Warto podkreślić, iż wieża wznosząca się ponad fortecę Castillo de la Real Fuerza jest częścią logo popularnego na całym świecie rumu „Havana Club”.

havana-1050750_1280

Wybierając się na wycieczkę po Hawanie warto zobaczyć również Palacio del Segundo Cabo, Palacio de los Capitanos Generales czy Plaza de Armas, będący najstarszym placem miasta. Godne uwagi są także bulwar Paseo El Capitolo i XIX-wieczna fontanna La Fuente de la India.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*