Wakacje + EURO 2016 = Nicea!

Chyba wszyscy Polacy są tym razem dumni z naszej reprezentacji piłkarskiej. Trzeba przyznać, że panowie spisują się na Mistrzostwach EURO 2016 znakomicie! Oby tak dalej! :) Zgodnie z zapowiedzią, na naszym blogu nie zabraknie w najbliższym czasie artykułów związanych z tym wydarzeniem, ale my spojrzymy na Francję przede wszystkim od strony turystycznej. W końcu w tej dziedzinie się specjalizujemy.

nice-1226831_1280Z pewnością wielu z Was było już na stadionie na jednym z trzech pojedynków, w których do tej pory wzięła udział nasza reprezentacja. Choćby wczoraj na meczu Polska vs. Ukraina doskonale było widać, jak wielu rodaków wspiera naszą drużynę na trybunach. Piękny widok! Przypomnijmy, że pokonaliśmy wczoraj rywali 1:0, mamy na koncie 7 punktów, 2 zdobyte gole i ani jednej bramki strzelonej nam, a tym samym… Dostaliśmy się do kolejnego etapu! Wielkie gratulacje! :)

Pierwszy mecz, w jakim uczestniczyliśmy na EURO 2016 (Polska – Irlandia Północna) odbywał się w Nicei. Opuszczając stadion, z pewnością nikt się nie nudził. Nie wspominając już o emocjach, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu, samo miasto jest wyjątkowo ekscytujące. Cudny krajobraz Lazurowego Wybrzeża, piękne plaże i urokliwe uliczki…

Cała Riwiera francuska jest chętnie odwiedzana przez turystów (nie tylko w czasie EURO), ale to właśnie Nicea nosi tytuł stolicy Lazurowego Wybrzeża. Można skusić się na oferty last minute lub odwiedzić ów miasto przy okazji wyprawy na mecz EURO 2016, ale koniecznie trzeba to miasto zobaczyć! W Nicei dni są wyjątkowo pogodne. Latem ciepłe, słoneczne a nawet i bardzo upalne, natomiast zimą tutejsi mieszkańcu nie doświadczają mrozów. Co więcej nie trzeba obawiać się nagłych zmian temperatur czy nieprzewidzianych deszczowych chmur na niebie, bo panujący tu klimat nie funduje huśtawek pogody. Zmiany następują stopniowo, co pozytywnie odbija się na samopoczuciu tutejszych ludzi. Nicea to również ideale miejsce na wakacje last minute po sezonie – w październiku. Tutaj pogoda wciąż dopisuje i przypomina Polskie majowo-czerwcowe dni.

Gorąco pozdrawiamy, życzymy słonecznego kibicowania i oczywiście powodzenia naszym Piłkarzom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*