Wakacje w Egipcie – dlaczego warto choć raz odwiedzić EGIPT?

Wakacje w Egipcie cieszą się niesłabnącą popularnością. Wspaniała pogoda praktycznie przez cały rok, świetne hotele i przystępne ceny, skuszą niejednego turystę. To kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, która zostawiła po sobie wspaniałą architekturę, sztukę i wierzenia. To kraj stworzony zarówno do błogiego plażowania, uprawiania sportów, jak i zwiedzania. Kto by nie chciał zobaczyć na własne oczy starożytnych budowli, o których wszyscy uczyliśmy się w szkole lub odwiedzić sławnego muzeum w Kairze? Wakacje super last minute w Egipcie z pewnością zapewnią Wam wypoczynek pełen słońca, pustynnych piasków i pięknych raf koralowych.

W Egipcie nie brakuje kurortów, które przyciągają tłumy turystów. W tym artykule przedstawimy Wam najpopularniejsze z nich i podpowiemy czym się kierować wybierając wakacje w jednym z nich. Przeczytajcie, wybierzcie odpowiedni dla siebie i ruszajcie w drogę!

egypt-723916_1280

Sharm el Sheikh

Czyli dosłownie po arabsku „Zatoka Szejka” jest jednym z najbardziej znanych i najpopularniejszych kurortów w Egipcie. Miasto położone jest na południowym krańcu Półwyspu Synaj, u wybrzeży Morza Czerwonego. To idealny kierunek dla miłośników nurkowania, którzy będą tam mieli możliwość oglądania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Blisko brzegu znajduje się 255 raf koralowych, a morze zamieszkują setki ryb, żółwie morskie, rozgwiazdy, jeżowce, skorupiaki i mięczaki. Miasto posiada wiele ośrodków dla nurków, w tym ośrodków szkoleniowych. Istnieje możliwość uprawiania snorkelingu, czyli najprostszej formy nurkowania z płetwami, maską i rurką. Miasto ma bogato rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Znajdują się tam bardzo dobre hotele, ośrodki sportowe i rozrywkowe oraz ekskluzywne centrum handlowe. Niedawno powstało tam również delfinarium. Kurort jest idealną bazą wypadową do wycieczek na Synaj, do Izraela i Jordanii.

Hurghada

To kolejny cieszący się dużą popularnością egipski kurort. Dziś trudno uwierzyć, że kiedyś Hurghada była niewielką wioską rybacką. Znaczna część tutejszych hoteli usytuowana jest nad samym morzem, a wiele z nich posiada nawet własne plaże, z których goście hotelowi korzystają bezpłatnie. Dzielnica Sakkala zapewni masę rozrywki dla młodych ludzi. Znajdują się tam liczne bary i dyskoteki. W ciągu dnia dzielnica jest rajem dla zakupowiczów. Atutem Hurghady jest oczywiście pogoda – słońce i wysokie temeratury, które nieco łagodzi orzeźwiająca morska bryza. Woda jest ciepła praktycznie przez cały rok (za wyjątkiem grudnia i stycznia).
Dahab

hotel-315122_1280

To miasto położone nad Zatoką Akaba, w południowej części półwyspu Synaj w Egipcie. W Dahab znajduje się ok. stu hoteli, w których bardzo chętnie zatrzymują się nurkowie, gdyż w miejscowości działa aż ok. 80 centrów nurkowych. Miasto otacza wspaniały krajobraz – morze, złoty piasek i widniejące w oddali szczyty górskie. Z Dahabu można udać się na wycieczkę na Górę Synaj, u której stóp znajduje się słynny Klasztor Św. Katarzyny, a na szczycie, według Biblii, Mojżesz otrzymał od Boga tablice z Dekalogiem. Dzięki dość silnym wiatrom Dahab jest również ważnym ośrodkiem windsurfingu.

Taba

To kolejny ośrodek położony na półwyspie Synaj otoczony górami. Znajduje się na granicy Egiptu i Izraela, dlatego jest doskonałą bazą wypadową jeśli planujemy wycieczkę do Jerozolimy lub Jordanii. Jedną z popularnych atrakcji w tej części kraju jest wyprawa na Górę Mojżesza – trzygodzinna wspinaczka wielbłądzim szlakiem. Co więcej, 250 m od brzegu morza znajduje się Wyspa Faraona, wraz z odrestaurowanymi ruinami zamku krzyżowców z 1115 roku.

egypt-798344_1280

Makadi Bay

To stosunkowo nowa miejscowość wypoczynkowa. Jeszcze niedawno był to jedynie nadmorski skrawek pustyni, jednak piękne plaże oraz rafy koralowe zwróciły uwagę inwestorów i w zatoce Makadi w niewiarygodnym tempie zaczęły powstawać nowe hotele. Kurort jest bardzo popularny wśród rodzin z dziećmi, gdyż nie jest tak zatłoczony i pełen gwaru jak pobliska Hurghada czy Sharm el-Sheikh.

Marsa el Alam

Miejscowość wypoczynkowa w południowo-wschodniej części Egiptu położona nad Morzem Czerwonym. Jest bardzo popularna wśród fanów nurkowania, przede wszystkim ze względu na piękną rafę koralową i dużą liczbę szkół nurkowych, które oprócz tradycyjnego nurkowania oferują również wyprawy na wraki statków, tzw. safari wrakowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*