Wakacyjny wieczór tylko z partnerką? Podpowiadamy, jak zapewnić rozrywkę i bezpieczeństwo dzieciom!

W dzisiejszych czasach rodzinne wakacje nie muszą wiązać się z całodobową opieką nad dziećmi! Jeśli rodzice marzą o chwilach tylko we dwoje, mają szansę skorzystać z wielu możliwości, aby zapewnić swoim pociechom atrakcyjną rozrywkę. Oczywiście sporo zależy od wyboru odpowiedniej oferty turystycznej – pod tym kątem strzałem w dziesiątkę okażą się wycieczki rodzinne. Obecnie większość biur turystycznych udostępnia potencjalnym klientom szeroki wybór tego rodzaju wyjazdów, które uwzględniają potrzeby dzieci i rodziców.

a-couple-of-1694340_1280

Opiekunka na wakacjach? Czemu nie!

Decydując się na wycieczkę rodzinną, bardzo często można skorzystać z usług profesjonalnej opiekunki, która na miejscu zapewni dzieciom wiele niezapomnianych atrakcji. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców marzących o romantycznym wieczorze sam na sam. W praktyce, wystarczy umówić się z opiekunką na konkretną godzinę i określić, jak długo miałaby zajmować się naszymi pociechami. Oczywiście należy liczyć się z tym, że również inni turyści będą zainteresowani taką usługą – dlatego warto zarezerwować termin z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli pomoc ma dotyczyć młodszych dzieci, opiekunka zajmie się z nimi w naszym pokoju hotelowym. W przypadku starszych pociech możemy poprosić babysitterkę o zorganizowanie pociechom zabawy na świeżym powietrzu. Należy podkreślić, że niania na godziny zawsze jest osobą z doświadczeniem, dlatego bez obaw możemy powierzyć jej bezpieczeństwo naszego malucha.

Atrakcja dla najmłodszych pod okiem animatorów

Biura podróży najczęściej proponują wycieczki rodzinne, w których jedną z atrakcji jest możliwość zapewnienia dzieciom zabawy pod okiem animatora. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to zarazem świetny pretekst dla rodziców, aby chociaż parę chwil spędzić tylko we dwoje. Należy przy tym podkreślić, że animatorzy zazwyczaj organizują zajęcia dla większej grupy dzieci. Dzięki temu pociechy mogą zintegrować się z rówieśnikami i zawrzeć wakacyjne znajomości. Zabawa w większym gronie pozytywnie wpływa na rozwój każdego malucha. Animatorzy są w stanie dostosować charakter aktywności do wieku uczestników – tak, aby każde dziecko bawiło się doskonale. Niekiedy są to zajęcia pobudzające wyobraźnię i kreatywność, a czasami są to różne formy aktywności fizycznej. Warto zauważyć, że zajęcia z animatorem najczęściej są wliczone w cenę wycieczki, co jest dodatkową zaletą. Dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą, a rodzice zyskują pewność, że ich pociecha znajduje się pod opieką profesjonalisty.

Na koniec warto podkreślić, że wycieczki rodzinne wiążą się także z wieloma atrakcjami dla dzieci, które znajdują się na terenie hotelu. Do dyspozycji najmłodszych wczasowiczów zostają oddane baseny, place zabaw czy wodne zjeżdżalnie. Nic dziwnego, że mali turyści nie mogą narzekać na nudę – nawet podczas niepogody czeka na nich szeroki wachlarz atrakcji. Z kolei dla rodziców szczególnie ważna jest możliwość skorzystania z usług opiekunki lub pomocy profesjonalnych animatorów, którzy zadbają o bezpieczeństwo pociechy podczas ich nieobecności.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*