Wczasy first minute – za i przeciw

Część z nas lubi dokładnie przemyśleć i zaplanować każdą godzinę swojego życia, być wszędzie przed czasem i zawsze mieć przygotowane wyjście awaryjne. Reszta z kolei preferuje spontaniczne decyzje, nieprzewidziane sytuacje i wiążące się z nimi niezapomniane wrażenia. Na pewno ma tu znaczenie wiek, jednak z niektórych rzeczy się nie wyrasta. 😉 Te preferencje mają bardzo duże znaczenie w przypadku planowania wakacji!

maldives-666118_1920

Na szczęście dziś oferty w biurach podróży są tak zróżnicowane, że właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz dobierania kierunku wakacji, idealnego hotelu oraz środka transportu w określonym terminie, można skorzystać z promocji first i last minute. Którą opcję wybrać?

Zgodnie z tym, co wspomnieliśmy na początku, jedni wolą mieć wszystko zaplanowane z dużym wyprzedzeniem, inni – niemalże w ogóle nie planują. Tym pierwszym zdecydowanie bardziej do gustu przypadną wczasy first minute. Są to wakacje, które planuje się z dużym wyprzedzeniem – mniej więcej półrocznym. Dzięki temu można liczyć na niższe ceny, a przy tym sporą dostępność hoteli w upatrzonych lokalizacjach. Zaletą planowania wakacji z tak dużym wyprzedzeniem jest możliwość dokładnego przejrzenia ofert i podjęcia przemyślanej decyzji. Ponadto first minute pozwala na rozłożenie kosztów na dwie raty, a także skrupulatne przygotowanie się do wyjazdu. Na pewno jest to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi, osób podróżujących większą grupą czy tych, którzy z góry wiedzą, kiedy przypada ich urlop.

Warto podkreślić, że zarówno wycieczki last minute, jak i first minute podlegają ubezpieczeniu oraz reklamacji. Istnieje również możliwość rezygnacji z rezerwacji, jednak nie później niż 20 minut przed planowanym wyjazdem.

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*