Wczasy last minute – za i przeciw

Chyba każdy z nas lubi wakacje. Dobry wypoczynek jest niezbędny, żeby zregenerować siły, oderwać się od codzienności i naładować akumulatory na kolejne tygodnie intensywnej pracy. Swoje wczasy można planować z dużym wyprzedzeniem albo… wyjechać z dnia na dzień! Wszystko zależy od tego, czy lubisz spontaniczne decyzje oraz czy możesz sobie na nie pozwolić.

beach-544621_1280Wczasy last minute all inclusive lub w wariancie standardowym charakteryzują się przede wszystkim niższą ceną niż wycieczki kupowane 2-3 miesiące przed wyjazdem. Ten czynnik jest na pewno bardzo kuszący zwłaszcza, że koszty bywają mniejsze nawet o 50-70%! W przypadku egzotycznych wczasów, taka różnica naprawdę robi wrażenie. 😉 Tak duże obniżki nie są spowodowane gorszymi warunkami. Zwykle są to wycieczki, z których ktoś zrezygnował w ostatniej chwili lub na dany turnus zostały ostatnie miejsca. Zaoszczędzone pieniądze z powodzenie możesz przeznaczyć na drugie wakacje lub pozwolić sobie na większą rozrzutność będąc na miejscu. Ponadto masz gwarancję, że cena się już nie zmieni.

Oferty last minute są szczególnie lubiane przez osoby podróżujące w pojedynkę lub pary. Niestety ilość dostępnych miejsc zwykle można zliczyć na palach jednej ręki, więc wczasy dla większej grupy raczej nie wchodzą w grę. Zwłaszcza, że nie ma wiele czasu na dokładne zapoznanie się z ofertą, bo obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Kolejna sprawa to urlop. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na niezapowiedziany wcześniej urlop, wczasy last minute mogą okazać się nienajlepszym rozwiązaniem. Podobnie w przypadku wyjazdów do krajów, gdzie niezbędne są wizy.

Zarówno oferty first minute, jak i last minute mają swoje wady i zalety, dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest lepsza. Pewne są natomiast spore różnice w cenie i to na korzyść klienta!

Pozdrawiamy, Planujemywakacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*