Wczasy za nieduże pieniądze? Tanio wakacje to możliwe!

Wielu Polaków uważa, że wyjazd za granicę zawsze musi wiązać się z niemałym wydatkiem. Tymczasem w dzisiejszych czasach można zorganizować wymarzone wakacje za naprawdę małe pieniądze. Wszystko zależy od odpowiedniego wyboru kierunku podróży oraz od tego, czy uda nam się natrafić na korzystną okazję. Na szczęście obecnie niemal w każdym biurze turystycznym czeka na nas szeroki wybór wycieczek w promocyjnych cenach. Dodatkowym atutem jest regularne obniżanie kosztów związanych z przelotem do najdalszych zakątków świata.

beach-193786_1280

Na jakie oferty warto zwrócić uwagę?

Jeśli zależy nam na wycieczce w możliwie najniższej cenie, koniecznie powinniśmy przyjrzeć się ofertom first minute i last minute. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z wyjazdami w opcji przedsprzedaży. Jeśli szybko zdecydujemy się na konkretną propozycję, automatycznie mamy szansę skorzystać z obniżonej ceny. First minute to wyjazdy dedykowane osobom, które lubią planować wakacje ze znacznym wyprzedzeniem. Często zainteresowany turysta musi liczyć się nawet z rocznym oczekiwaniem, ponieważ wykupione wczasy dotyczą przyszłego sezonu. Z kolei opcja last minute wiąże się z wyprzedażą ostatnich miejsc, a w tym wypadku wyjazd często ma miejsce nawet za parę dni. Niestety, dla wielu osób jest to spore utrudnienie, szczególnie jeśli nie mogą sobie pozwolić na natychmiastowy urlop. Warto podkreślić, że w niektórych biurach podróży wycieczki last minute są przeceniane nawet parę razy – wraz ze zbliżającym się terminem wyjazdu.

W jakich krajach można liczyć na tanie wakacje?

Koszty pobytu w danym kraju bezpośrednio wpływają na całkowity koszt naszego wypoczynku. Jeśli chcemy zapewnić sobie naprawdę tanie wakacje, powinniśmy wziąć pod uwagę azjatyckie kraje, takie jak Indonezja, Indie czy Wietnam. W wielu z nich można liczyć na nocleg za opłatą parudziesięciu złotych, łącznie z wyżywieniem. Jeżeli kogoś fascynuje przede wszystkim Afryka, jednym z najtańszych krajów jest Gambia. Korzystne finansowo noclegi są oferowane w Sanyang Beach, a dodatkową zaletą są symboliczne opłaty za wstęp do najważniejszych atrakcji turystycznych, w tym parku narodowego River National Park. W przypadku przywołanych kierunków wakacyjnych głównym problemem finansowym będzie opłata za przelot. Pod tym kątem lepszym rozwiązaniem okażą się kraje znacznie bliższe pod względem geograficznym, w tym Węgry czy Łotwa. W obu państwach dodatkowo możemy liczyć na stosunkowo tanie noclegi, dlatego są to doskonałe lokalizacje z myślą o weekendowym wypadzie. Do tego grona można także zaliczyć Bułgarię.

Na koniec warto podkreślić, że całkowity koszt zagranicznych wakacji jest zależny także od wyboru odpowiedniego hotelu. W przypadku obiektów o znacznie wyższej klasie, musimy liczyć się z nieco wyższymi cenami. Łowcy okazji koniecznie powinni zwrócić uwagę na oferty last minute oraz propozycje first minute, które można świetnie dopasować do indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*