Wczasy w Polsce czy za granicą?

Z roku na roku coraz więcej Polaków decyduje się na wakacje za granicą. I trudno się dziwić! Wbrew często wygłaszanej opinii, wczasy w Polsce niekoniecznie są tańsze niż te za granicą. Ale  wszystko zależy od tego, jakie kto ma wymagania… Oczywiście, można na wczasy pojechać pociągiem i spędzić dwa tygodnie pod namiotem jedząc samemu przygotowane posiłki (bo przecież ryba z knajpie za droga). Gorzej jeśli z tych 14 dni, trafi nam się 10 deszczowych. W końcu to Polska i pogoda bywa bardzo kapryśna.

beach-896683_1280

Do wakacji nad polskim morzem zniechęcają również ceny! Począwszy od hoteli i pensjonatów, przez restauracje i bary, polskie kurorty odstraszają drożyzną. Okazuje się, że zagraniczne odpowiedniki stanowią niemałą konkurencję, gwarantując przy tym piękną pogodę. Niestety turystów spędzających urlop w Polsce jest coraz mniej, a to sprawia, że lokalni przedsiębiorcy dalej zwiększają ceny.

Turystyczny Blog przygotował specjalnie dla Was porównanie tygodniowego urlopu w Polsce i za granicą.

Przede wszystkim niesłabnącą popularnością cieszą się wczasy all inclusive. To wygodna forma spędzania wakacji, nie trzeba planować, gdzie się zje posiłek, w cenę są wliczone równeż napoje i drinki. Od jakiegoś czasu tego typu wakacje dostępne są również w Polsce w hotelach od trzech gwiazdek w górę.

Jak to wygląda cenowo?

Podajemy wam przykładowe ceny na tygodniowy urlop w czerwcu.

Ile będą nas kosztowały tygodniowe wakacje w Polsce?

Weźmy za przykład czterogwiazdkowy hotel Gołębiewski w Karpaczu. To górna półka jeśli chodzi o hotele w Polsce. Cena na tydzień dla dwóch osób to 4480 zł z opcją all inclusive. Dodajemy do tego przejazd tam i z powrotem własnym samochodem z Warszawy (ok. 1000 km.)/7,5 litra/100 km, 4,70 cena paliwa – 350-400 zł, co daje nam ok. 4850 zł!

Z kolei Hotel Łeba, również o bardzo dobrym standardzie, dla dwóch osób na tydzień, ze śniadaniami i obiadokolacjami będzie nas kosztował ok. 3600 zł plus dojazd, czyli około 3900 zł.

Jako trzecią ofertę wybierzmy coś bardziej przystępnego, ale trzymającego wysokie standardy. Na przykład Apartament Kurort w Kołobrzegu, gdzie za noc zapłacimy od 250 zł bez wyżywienia. Za tydzień dla dwóch osób zapłacimy 1500 zł plus dojazd (liczmy ok. 400zł). Jeśli każdy doliczy sobie do tej ceny wyżywienie wg. uznania, otrzymamy kwotę, która z pewnością pokryłaby tygodniowy wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

Porównajmy te oferty z bardzo dobrą propozycją na tygodniowe wczasy w Egipcie. Cena obejmuje przelot samolotem, ubezpieczenie, transfery i tygodniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu z ofertą all inclusive.

hotel-315122_1280

  • Sharm El Sheik – Hotel Grand Plaza Resort – cena dla dwóch osób to jedyne 2718 zł

Kolejna oferta do pięcigwiazdkowego hotelu z all inclusive w Turcji:

  • Kemer – Hotel Majesty Mirage Park Resort – 3518 zł

Atrakcyjność ofert w Turcji czy Egipcie, pewnie nikogo specjalnie nie dziwi, dlatego do naszego zestawienia dorzucamy również oferty do krajów europejskich. Ceny będą wyższe, ale czy wyższe niż w Polsce?

Tydzień na Krecie:

  • Hotel Selini Suites czterogwiazdkowy, śniadania i obiadokolacje to koszt: 3480 zł

Tydzień w Hiszpanii:

  • Hotel Fergus Style Maripins, śniadania i obiadokolacje 3570 zł
Miejsce Nazwa hotelu W cenie Cena
Polska, Karpacz Hotel Gołębiewski **** Przejazd samochodem, tydzień w hotelu, all inclusive 4 850,00 zł
Polska/Łeba Hotel Łeba **** Przejazd samochodem, tydzień w hotelu, śniadania i obiadokolacje 3 900,00 zł
Turcja/Kemer Majesty Mirage Park **** Przeloty, transfery, ubezpieczenie, tydzień w hotelu, all inclusive 3 520,00 zł
Hiszpania/Costa Brava Fergus Style Maripins **** Przeloty, transfery, ubezpieczenie, tydzień w hotelu, śniadania i obiadokolacje 3 570,00 zł
Grecja/Kreta Sellini Suites **** Przeloty, transfery, ubezpieczenie, tydziń w hotelu, śniadania i obiadokolacje 3 480,00 zł
Egipt/Sharm El Sheikh Hotel Grand Plaza ***** Przeloty, transfery, ubezpieczenie, tydzień w hotelu, all inslusive 2 720,00 zł
Polska/Kołobrzeg Apartament Kurort Przejazd samochodem, tydzień w hotelu, bez wyżywienia 1 900,00 zł

Jeśli nie mamy dużych wymagań, tanie wczasy w Polsce nie są dużym wyzwaniem. Natomiast jeśli oczekujemy standardów takich jak za granicą, trzeba za to odpowiednio zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*