Weekendowy spacer po magicznej Barcelonie – czas na city break

„To miasto ma czarodziejską moc, (…)
Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę.”

Zapraszamy was do szalonego świata Gaudiego, tańca flamenco, zimnej sangrii, śródziemnomorskiej kuchni i pysznego wina. Barcelona wraz z wybrzeżem Costa Brava swoim klimatem zauroczą każdego. Od Sagrady Familii, przez domy Gaudiego i Barcelonetę. Zachwycą Was urokliwe uliczki dzielnicy gotyckiej, uliczni artyści i piękna architektura tego miasta.

barcelona 1

Sagrada Familia

Barcelona to stolica Katalonii, to najbardziej kosmopolityczne miasto Hiszpanii, które spokojnie może konkurować z najwspanialszymi metropoliami świata. To świetna propozycja dla lubiących weekendowe wyjazdy pełne atrakcji. Miłośników piłki nożnej ucieszy wizyta na legendarnym stadionie FC Barcelona. Nie można być w Barcelonie i nie spróbować kuchni śródziemnomorskiej, słynnych tapas i kieliszka katalońskiego wina cava. Dla wielbicieli tradycyjnych klimatów idealny będzie spektakl flamenco z kolacją, który na długo pozostanie w pamięci.

Wizytę w mieście można rozpocząć od spaceru po słynnym Ramblas – głównym deptaku, gdzie gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów, który Victor Hugo nazwał najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Przy okazji warto zajrzeć na słynny targ La Boqueria i spróbować różnych hiszpańskich specjałów. Wybierzcie się na również na spacer malowniczymi, średniowiecznymi uliczkami Dzielnicy Gotyckiej wśród zabytkowych kamienic i kościołów. Zwiedzicie tam katedrę poświęconą św. Eulalii z wewnętrznym ogrodem otoczonym krużgankami, wysadzanym magnoliami i palmami, po którym chodzą gęsi. Inny kościół warty zobaczenia do Santa Maria del Mar, wciśnięty między stare kamienice, zauroczy was surowość i piękno tej gotyckiej budowli.

barc 2

Sagrada Familia

W końcu przechodzimy do budowli najbardziej znanej i najbardziej kojarzącej się z Barceloną. Do budowli, która stała się symbolem miasta, która budowana jest od 127 lat i niestety, przez cały ten czas otoczona szpecącymi dźwigami. A chodzi oczywiście o Sagrada Familia.
Koniec prac nad świątynią przewiduje się na 2028 rok. Jeśli lubicie sztukę, polecamy Wam Museo Picasso. Z pewnością warto odwiedzić przynajmniej jeden z domów zaprojektowanych przez słynnego architekta Antonia Gaudiego, którego budowle nazywane są torturami wyobraźni. Jego styl jest tak unikalny, że można go określić jedynie jako gaudizm. To mieszanka gotyku z modernizmem, architekt inspirował się przede wszystkim naturą i żywym organizmem. W jego budowlach wiele elementów przypomina ludzkie kości, czaszki, konary drzew czy muszle.

barc 4

Kolejnym wizjonerskim projektem Gaudiego jest Park Guell. To 15 hektarów roślinności i ciekawych budowli sprawiło, że jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji Barcelony. Park ten znajduje się także na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jaszczurka stojąca przy wejściu do parku jest najczęściej fotografowaną atrakcją w Barcelonie. Na terenie parku znajduje się także muzeum Gaudiego dostępne dla zwiedzających za opłatą.

bar 3

Jedną z atrakcji, które trzeba obejrzeć będąc w Hiszpanii są Magiczne Fotanny. To miejsce z niesamowitym klimatem. Pokaz światła, muzyki i wody sprawi, że poczujecie się wyjątkowo.

Warto przyjść wcześniej, aby zająć dobre miejsce. Pokazy rozpoczynają się co kilkanaście minut, ale warto zostać na wszystkich, bo żaden z pokazów się nie powtarza. Muzyka zależy od dnia, nigdy nie wiadomo na co się trafi, może to być muzyka z Walta Disney’a, rock, muzyka klasyczna i wiele innych.

barc 6

Dla tych, którzy przyjeżdżają z dziećmi, ale jednak chcieliby zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej w Barcelonie polecamy Bus Turistic! Wy siedzicie wygodnie, a autobus odwozi Was po wszystkich najważniejszych miejscach w mieście. Wysiadacie i wsiadacie kiedy chcecie. Dzieci na pewno będą chciały odwiedzić barcelońskie ZOO, które znajduje się w Parku Ciutadella. Dla wszystkich pasjonatów podmorskiej fauny i flory polecamy wizytę w barcelońskim akwarium. Wchodzi się na ruchomy chodnik i można już rozpoczynać podziwianie rekinów, płaszczek i innych morskich stworzeń.

barc 5

Przekonaliśmy was? Barcelona to idealny kierunek dla wielbicieli architektury i sztuki, rodzin z dziećmi oraz młodych, którzy pragną zaznać intensywnego nocnego życia. Biura podróży oferują świetne oferty zorganizowanych wyjazdów do Barcelony. Dostępne są programy już 3-4 dniowych wyjazdów do tego magicznego miasta – idealna opcja na przedłużony weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*