Wene… zuela!

Ameryka południowa często kojarzy się z piękną słoneczną pogodą, niepowtarzalnym krajobrazem, naturalnie rosnącymi palmami i urokliwymi plażami. Nie sposób temu zaprzeczyć. Jednym z państw, które idealnie wpisuje się w te kryteria, jest Wenezuela. Słynie z dzikiej, ale jakże pięknej ujmującej przyrody, najwyższego na świecie wodospadu – delta Orinoko, ropy i… znanych w niemal każdym zakątku świata telenoweli.

venezuela-364196_1280

Będąc w tym państwie musicie przygotować się na niezapomniane wrażenia. Panują tam bardzo wysokie temperatury, a na brak słońca nie można narzekać. No chyba, że termin Waszych wakacji wypada akurat między majem a październikiem. Wówczas w Wenezueli panuje pora deszczowa i trzeba nastawić się na tropikalne ulewy. Oprócz tego istnieje spora szansa na spotkanie dzikich zwierząt, ale to w niektórych przypadkach może być dość niebezpieczne. Wycieczki do Wenezueli na pewno przypadną do gustu wszystkim amatorom mocnych wrażeń i ekstremalnych warunków. Organizowane są tu wyprawy łodziami i noclegi w chatkach z dala od miasta i cywilizacji. Poszukiwacze przygód na pewno doskonale się odnajdą w tych rejonach.

lake-maracaibo-111300_1280

Zachodnią część Wenezueli zdobi łańcuch północnych Andów, ale nie sposób nie wspomnieć o rzece Orinoko. To ona ma dominujący wpływ na krajobraz całego kraju, a jej obszerna delta od strony wschodniej. Na szczególną uwagę zasługuje dżungla amazońska, która zajmuje duży obszar na południu oraz sawanna rozciągająca się na Wyżynie Gujańskiej w części południowo-wschodniej.

Z jednej strony rajskie plaże, zapierające dech w piersiach widoki, piękne kobiety, z drugiej – dzikie zwierzęta, dżungla i niemały dreszczyk emocji. Cała Wenezuela!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*