Zimowe szaleństwo w górach

Lato już dawno dało nam o sobie zapomnieć, dlatego czas najwyższy pomyśleć o zimowym wypoczynku i zarezerwować jak najkorzystniejszą ofertę. Już dziś zaplanuj z nami swój zimowy urlop! Zachwycają cię górskie krajobrazy i sporty zimowe? Jeśli tak, koniecznie wybierz się w góry i szusuj na najlepszych stokach w Europie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking najlepszych miejsc na zimowe szaleństwa zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych amatorów nart i snowbordu. Dla osób, które preferują mniej intensywny wypoczynek, wiele ośrodków oferuje malownicze trasy spacerowe, baseny, sauny i inne atrakcje.

Większość biur podróży oferuje jedynie zakwaterowanie w regionach górskich, natomiast z biurem podróży Itaka oraz Rainbow Tours możecie udać się na zimowy urlop samolotem.

Przedstawiamy Wam miejsca w Europie, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród narciarzy i snowbordzistów.

ski-tour-274392_1280

Zermatt – Austria

Miasto to znane jest przede wszystkim dzięki przepięknej górze Matterhorn. Renomą tego kurortu są także niezwykle urozmaicone tereny narciarskie oraz bardzo dobra baza hotelowa. To nowoczesny ośrodek sportów zimowych o międzynarodowej renomie. To region, w którym narciarstwo można uprawiać nie tylko w zimie! Na lodowcu Klain Matterhorn można jeździć przez cały rok. Kupując jeden karnet narciarski można korzystać z 350 km nartostrad o różnym stopniu trudności. To najwyżej położony i największy region sportów zimowych w Alpach. Zdecydowanie polecamy!

Sella Ronda – Włochy

Sella Ronda nazywana jest największą karuzelą narciarską Europy. W ciągu jednego dnia na nartach przejeżdzą się przez cztery najsłynniejsze przełęcze w Dolomitach: Passo Pordoi, Passo Campolongo, Passo Gardena, Passo Sella. Jest to szlak narciarski będący zespołem wyciągów i tras zjazdowych połączonych ze sobą w jeden ciąg o łącznej długości prawie 60 km. Z pewnością zachwyci Was różnorodność krajobrazów górskich. Stąd możecie wybrać się również na najwyższy masyw Dolomitów – Marmoladę. Zjazd z „Królowej Dolomitów” ma długość aż 12 kilometrów! Gorąco polecamy.

Livigno – Włochy

Livigno położone jest tuż przy granicy ze Szwajcarią. To jeden z bardziej znanych ośrodków sportów zimowych, w którym sezon narciarski trwa od listopada do maja. Jest najbardziej nasłonecznionym miejscem w całych Alpach. Livigno oferuje doskonale przygotowane stoki, około 115 km tras, nowoczesne wyciągi i możliwość zjazdz na nartach niemal do samej wioski.  Livigno to również świetne miejsce dla amatorów nocnych rozrywek, gdyż znajduje się tam wiele barów, knajek i dyskotek. Warto wiedzieć, że w całym Livigno utworzona jest strefa wolnocłowa.

mountain-863713_1280

Val di Sole – Włochy

Val di Sole – czyli Dolina Słońca, nazwana tak nie bez powodu, ponieważ ten region charakteryzuje piękna, słoneczna pogoda przez 256 dni w roku. A czy jest coś przyjemniejszego od szusowania w słoneczny dzień? Val di Sole to jeden z najbardziej znanych i cenionych regionów narciarskich w Europie. Dolina rozciąga się na długości 50km pomiędzy trzema masywami górskimi Adamello, Grupa Brenta i Ortler, łącznie oferując aż 380km tras. W regionie znajduje się lodowiec Presena, na którym można jeździć zarówno na początku jak i pod koniec sezonu.

Sierra Nevada – Hiszpania

Sierra Nevada zlokalizowane jest w Południowej Hiszpanii w masywie górskim Penibético, blisko miasta Granada. Sierra Nevada znajduje się na wysokości 2100 m z wyciągami docierającymi na wysokość 3282 m. Łącznie teren narciarski zajmuje powierzchnię 94,8 km. Znajdują się tam trasy dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy (jednak łatwych tras jest tam zdecydowanie więcej), trasa do narciarstwa biegowego i snow park. Dla tych, którzy pragną odpocząć od nart i deski, region oferuje szereg zimowych atrakcji, np. strefę rekreacyjną ze zjeżdżalniami na śniegu, skutery śnieżne, tor saneczkowy, nawet golf na śniegu! Dużą zaletą jest położenie tego regionu. Z Sierra Nevada, centrum Andaluzji w ciągu 2,5 godziny jazdy samochodem możecie znaleźć się nad Morzem Śródziemnym. Jeśli zdecydujecie się na dzień przerwy od zimowego szaleństwa, polecamy zwiedzanie pobliskiej Granady, miasta o bogatej historii, którego wizytówką jest znajdująca się na wzgórzu, arabska Alhambra.

Erzurum – Turcja

Poznajcie Turcję w zupełnie nowej, zimowej odsłonie. Ten kraj posiada fantastyczne warunki naturalne do uprawiania sportów zimowych. Stolicą regionu narciarskiego jest położone u stóp Gór Pontyjskich Erzurum. Sezon narciarski trwa od połowy grudnia do połowy maja. Średnio każdej zimy opady śniegu wynoszą 2-3 metry. Trasy leżą na wysokości 2220-3176 m n.p.m.. Z uwagi na kontynentalny klimat i wysokość, śnieg jest tu drobny i suchy, czyli idealny dla narciarzy. Stacja narciarska oferuje 22 trasy w tym dwie slalomowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*