Zwiedzanie czy wypoczywanie – jaka forma najlepsza?

Planując nasz, z utęsknieniem wyczekiwany urlop musimy dobrze przemyśleć to, w jakiej formie chcemy go spędzić. Na czym nam najbardziej zależy. Jakie są nasze oczekiwania względem wyjazdu na wakacje. Musimy zdecydować czy wybierzemy wycieczkę z biurem podróży czy wyprawę na własną rękę, a także określić kierunek.  Należy również odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolimy wypoczynek w stałym miejscu czy raczej lubimy się przemieszczać i zwiedzać.

relaks na hamakuO zaletach wypoczynku nie trzeba raczej dużo pisać. Któż z nas nie lubi od czasu do czasu oddać się błogiemu lenistwu? Poleżeć pod palmą, na rozgrzanej słońcem piaszczystej plaży z ciekawą lekturą w ręku. Popluskać się w ciepłych wodach mórz południowych, zapominając o troskach życia codziennego.

Leniuchowanie w promieniach słonecznych, odpoczynek przy basenie oraz plaży i błogie nic nie robienie ładuje nasze energetyczne baterie na długi czas. Dużą popularnością cieszą się wczasy all inclusive. Jeśli nie wyobrażasz sobie urlopu bez wymienionych wyżej aspektów, taka forma spędzania czasu skierowana jest właśnie do Ciebie. Okolice kurortów turystycznych niosą wiele atrakcji dla wczasowiczów tj. zwiedzanie pobliskich muzeów czy wieczorne imprezowanie. W miejscowościach wypoczynkowych nie brakuje zazwyczaj uroczych knajpek, klimatycznych tawern czy restauracji, gdzie miło można spędzić czas, kosztując specjałów miejscowej przepysznej kuchni. Na amatorów nocnego życia czekają zwykle zróżnicowane kluby muzyczne, dyskoteki i puby, które zapewniają niezapomnianą rozrywkę do białego rana.

Jeżeli natomiast uważasz, że leniuchowanie jest czystą stratą czasu z pewnością przypadnie Ci do gustu pomysł wycieczki objazdowej w pełni zorganizowanej z polskim pilotem, z którym zwiedzisz historyczne zabytki oraz inne ciekawe turystyczne miejsca.

Dowiesz się w ten sposób całkiem nowych, często zaskakujących rzeczy i zobaczysz na własne oczy te, o których wcześniej tylko słyszałeś lub oglądałeś w telewizji. Wybierając zorganizowane zwiedzanie musisz być przygotowany na dość duży wysiłek fizyczny oraz ciągłe przemieszczanie się i zmiany zakwaterowania. Przy dalekich wycieczkach egzotycznych transfery międzymiastowe odbywają się samolotem. Wszystko zależy oczywiście od programu wycieczki na jaką jedziesz, ile atrakcji przygotował dla nas organizator. Wychodząc naprzeciw klientom biura podróży posiadają w ofercie wycieczki objazdowe o mniejszej intensywności zwiedzania, np. 2 dni zwiedzania i 2 dni odpoczynku na plaży. Popularnym rozwiązaniem jest 7 dni zwiedzania + 7 dni wypoczynku. Ważna jest również temperatura panująca w danym kraju. Jeśli męczy cię upał nie wybieraj krajów południowych do zwiedzania w miesiącach letnich. Lepiej wówczas zdecydować się na wiosenną lub jesienną porę roku. Nieco niższa temperatura bardziej sprzyja naszej aktywności.

chodz do nasWybieranie terminu urlopu poza ścisłym sezonem ma jeszcze jedną, niewątpliwą zaletę. Oferowane wycieczki są wtedy zazwyczaj tańsze. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, iż unikniesz tłumu turystów, którzy na wyjazdy wybierają się przeważnie w miesiącach letnich. Nasze preferencje w dużej mierze uzależnione są od kondycji fizycznej, stanu zdrowia, ale przede wszystkim od usposobienia i chęci. Zwykło uważać się, że aktywne spędzanie czasu przeznaczone jest dla młodych osób. Jeśli jednak seniorzy cieszą się dobrą formą to nic nie stoi na przeszkodzie, aby i oni skorzystali z takiej opcji wyjazdów. Wypoczynek w hotelach z aquaparkami wybierają natomiast najczęściej rodzice z dziećmi.

Stacjonowanie w jednym miejscu, wydaje się wygodniejszym pomysłem, nie jest to jednak regułą. Uzależnione jest to głównie od wieku naszych pociech.

Podsumowując oczywiście zwiedzanie nie wyklucza wypoczynku i na odwrót. Biura podróży w swej ofercie mają często połączone obie te formy. Turystom proponowane są dni przeznaczone na odpoczynek oraz takie, w których zwiedzają zabytki czy cuda natury. Dni wypoczynku i aktywności następują tu po sobie lub naprzemiennie. Jest to doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Polecany osobom, które mają większe oczekiwania względem czasu wakacji. Piękne krajobrazy pozostaną na długo w pamięci, smak przygody to nasze na zawsze wspomnienia a zdjęciami z wyprawy zachwycą się znajomi i rodzina. Zdecyduj co jest dla Ciebie najatrakcyjniejsze i w drogę! Czas spełniać marzenia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*