CYPR

Wyspa, w której możesz się zakochać!

U wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu, po wschodniej części Morza Śródziemnego leży piękna, bardzo słoneczna wyspa – Cypr. To na Cyprze z morskiej piany wyłoniła się grecka bogini, piękna Afrodyta. Położenie geograficzne Cypru nie jest takie oczywiste. Choć oficjalnie kraj ten należy do Azji, traktowany jest często jako część Bliskiego Wschodu, ale kulturowo i historycznie przynależy do Europy. Południowa część Cypru jest członkiem Unii Europejskiej, natomiast do części północnej (tureckiej) można się łatwo dostać okazując dowód osobisty.

Cypr choć niewielki, jest bardzo bogaty kulturowo, historycznie, kulinarnie i to tam pogoda nigdy turystów nie zawodzi.

Nasze biuro oferuje wypoczynek w bardzo urokliwych miejscowościach wyspy.

LARNAKA

Larnaka to turystyczne miasto z portem i pięknymi plażami.  Kurort ten znany jest z zabytków sięgajacych XII wieku p.n.e. , pozostałości po Kitionie, które w tamtym czasie było starożytnym państwem-miastem. Larnakę odwiedził podono św. Łazarz.

Przez Larnakę przebiega urokliwa promenada, pełna restauracji, tawern, lodziarni i sklepików.

 

AYIA NAPA

Kolejnym popularnym kierunkiem, do którego pomożemy się państwu przenieść jest Ayia Napa. To do tego miasta w XII wieku przybył Ryszard Lwie Serce i w tutejszym zamku pojął za swoją żonę księżniczkę Berengarię .

Miasto to słynie też ze współczesnej formy sztuki, jaką jest street art. Liczne murale ozdabiające ściany tamtejszych ulic mają nawet swój doroczny festiwal o nazwie Ayia Napa Street Art Festival.

 

PAFOS

Pafos to miasto z bogatą przeszłością.  W swojej historii było pod panowaniem rzymskim, tureckim, weneckim i brytyjskim, co z pewnością odzwierciedla nietuzinkowa kultura i architektura tego miejsca. Wiele z zabytków obecnych na Pafos wpisanych jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

LIMASSOL

Mówi się, że Limassol jest cypryjską stolicą sportów wodnych. To tutaj moża spróbować swoich sił w nurkowaniu, kiteboardingu, kitesurfingu, kajakarstwie i wielu innych wodnych aktywnościach. W Limassol czeka też na Państwa szeroka oferta różnego rodzaju rejsów. W Limassol toczy się bogate życie nocne.

 

CYPR PÓŁNOCNY

Cypr północny – to zupełnie inna część tej wyspy nie należąca do Unii Europejskiej, za to będąca krajem zaludnionym przez społeczność Turecką.  W tym regionie warto przejść się po starym mieście w Nikozji. Niezwykłą atrakcją są też żółwie,które przy odrobinie szczęścia można spotkać na półwyspie Karpaz. Ciekawym widokiem są także stada osłów przebywających tu w ich naturalnych siedliskach.

Zapoznaj się z naszą ofertą:
BIURO PODRÓŻY JUVNETUR – CYPR 

Cypr to wyspa, w której możesz się zakochać!