HISZPANIA

Zima w Polsce trwa ostatnimi czasy wyjątkowo długo. Szare dni pozbawione słońca i kolorów przyprawiają o gorsze samopoczucie. Niejeden z nas z wielką chęcią zamieniłby ciężką zimową odzież na coś lżejszego. Dlaczego by więc nie przenieść się na tydzień lub dwa do słonecznej Hiszpanii?

 

Hiszpania to urokliwe plaże otoczone pachnącą, bujną roślinnością, urokliwymi skałami i widokami na spokojne morze. Oprócz rajskiego klimatu kraj ten rozpieszcza przepyszną kuchnią, bogatą w owoce morza i doskonałe wina pochodzące z lokalnych winnic. Trunki te są tu zazwyczaj podawane w schłodzonych kieliszkach w towarzystwie aromatycznych oliwek. Ale wino to tylko (i aż!) dodatek do najpopularniejszej w tym kraju potrawy, a mianowicie paelli. Receptura tego dania opiera się na ryżu doprawionym szafranem, krewetkach i mięsie. Potrawa bardzo często podawana jest na patelni, na której została przyrządzona.

Dużą popularnością w Hiszpanii cieszą się „tapas”, czyli przekąski serwowane do wina, piwa czy jako niewielkie danie między głównymi posiłkami.

Chcąc opocząć od polskiej zimy warto uać się na najbardziej ciepłą i egzotyczną część Hiszpanii. Wycieczki do właśnie takich miejsc znajdą Państwo w ofercie naszego biura!

Wybrzeże Costa Brava

Nocne szaleństwo pod palmami!

Wybrzeże Costa Brava słynie z licznych atrakcji. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Młodzi ludzie na pewno będą mogli poszaleć w lokalnych dyskotekach. Największym skupiskiem tego typu imprez są miejsowości Lloret de Mar, Malgrat de Mar oraz Santa Susana, te miasta nigdy nie śpią! Nasze biuro oferuje wypoczynek właśnie w tych kurortach!

Region Costa Brava ma to do siebie, że oprócz licznych atrakcji turystycznych posiada wspaniały klimat. Nie obawiajmy się jednak , że Costa Brava słynie tylko z nocnego życia.  Dla osób preferujących spokojny wypoczynek również znajdzie się tu miejsce. Przepiękne widoki, szlaki spacerowe wśród skał i zagajników pozwolą w pełni odpocząć i nasycić się południową aurą.

Wybrzeże Costa Brava jest położone bardzo blisko kosmopolitycznej Barcelony, której odwiedzenie warto uwzględnić przy pobycie na tym wybrzeżu.  W ciągu jednego dnia można udać się szlakiem dzieł Gaudiego, począwszy od słynnej Sagrady Famillii po muzeum  Gaudiego.

Costa Blanca

„Białe Wybrzeże” z białymi domami, białym piaskiem na plażach i zapachem kwitnącego migdałowca.

Costa Blanca nazywana jest białym wybrzeżem, czemu przyczyniają się wapiennie skały, które są nieodłączną cześcią krajobrazu tegoż regionu. Linia brzegowa tego części kraju położona jest wzdłuż Zatoki Alicante.

Nasze biuro oferuje wycieczki do Benidorm i Alicante. Tu nie można się nudzić! Aktywne życie nocne, piękne białe plaże, a także architektura w tym samym kolorze zapewnią niezapomniane przeżycia! Dokoła unosi się zapach bujnej roślinności, która nie tylko cieszy swą cudną wonią, ale i widokiem. Nie trudno zachwycić się na przykład kwitnącym tu  migdałowcem. Wczasowicze, którzy kochają być w ciągłym ruchu mogą też oddać się beztroskiej zabawie w parku rozrywki Terra Mitica – jednej z największych atrakcji okolic Alicante!

Biuro Juventus zaprasza także na Costa del Sol, regionu turystycznego położonego w Andaluzji.  Jedno z nastarszych miast w Europie, czyli Malaga, położe tuż obok Toremolinos czy bogata historycznie Fuengirola to kierunki, które znajdą Państwo w naszej ofercie.

Hiszpańskie Wyspy

            Jeżeli biały czy złoty piasek na plaży nie robi już na Was większego wrażenia, co powiecie na …czarny?  Choć ten krajobraz nie jest regułą i można też spotkać białe lub lekko szare wydmy to Wyspy pochodzenia wulkanicznego mają bardzo ciekawą roślinność i egzotyczny klimat.

Nasze biuro posiada w ofercie wycieczki do najważniejszych i najciekawszych wysp hiszpańskich, takich jak Lanzarote , Gran Kanaria, Teneryfa i Fuerteventura. Wszystkie piękne, a jednocześnie tak różne od siebie.

A może zamiast wulkanicznych Wysp Kanaryjskich, wyspa zbudowana z wapienia, bogata zarówno kultorowo jak i przyrodniczo, znana z z wakacyjnych piosenek, czyli gorrrrrąca Majorka?

To jak? Którą wyspę wybierzesz? Zapoznaj się z naszą ofertą:

HISZPANIA SEZON 2018

Wszystkie hotele, w których pobyt oferujemy, posiadają wysoki standard, a co najważniejsze, znajdują się bardzo blisko plaż! Na miejscu czeka na Państwa rówież bogata oferta wycieczek fakultatywnych.

Nie ma co zwlekać, Hiszpania czeka!